Boty patří mezi nepostradatelné doplňky. Jsou kreativním a nenahraditelným prvkem celého outfitu. Zvolte toto léto místo tradičních sandálek nebo žabek letní kozačky. Letní kozačky podtrhnou celkový dojem oblečení a navíc opticky prodlouží vaše nohy.

Tyto botky vypadají velice pěkně především jako doplněk k minisukním, úzkým kalhotám, šatům nebo kraťasům. Pokud jste minulé léto neodolala a do svého šatníku také zařadila kalhoty zvané tzv. sultánky (rozkrok mají spadlý až ke kolenům), zkuste si k nim obléknout kozačky ke kolenům. Pokud vám připadá, že nemáte patřičně úzké a štíhlé kotníky, letní kozačky pro vás budou tou nejlepší volbou.

Vůbec se nemusíte obávat, že by se v botkách zapařovaly nohy, mají totiž větrání v podobě prostřihů, perforací, někdy mají otevřenou špičku nebo patu. A vždy jsou zhotoveny jen z kvalitních materiálů. Tyto holinky se nosí především na bosou nohu, ale pokud by vám to bylo nepříjemné, volte do nich klidně i ponožku.

 letní kozačky letní kozačky

Letní kozačky jsou praktické, při správné údržbě vydrží více než jednu sezonu, např. takové country neboli westernové kozačky se do módy navracejí pořád. Pokud zvolíte botky na nízké platformě, můžete v nich vyrazit i do přírody.

Z používaných materiálů vévodí především jemná kůže, semiš a lakované efekty. Výjimečně se používá i textilie, které bývají občas dokonce batikované. Dále jsou také velice módní tzv. nature barvy v kombinaci s kůží, písková, fialová, modrá, vínová, černá, šedá a bílá. Některé letní kozačky mívají i podpatek, který je jehlového nebo kuželovitého tvaru. Vysoké bývají převážně do půlky lýtek, ale dají se sehnat i takové, které jsou až ke kolenům.

A proč zrovna těmto botám dát zelenou? Jsou sexy a pohodlné, přežijí až několik sezon, jsou skvělými pomocníky v dotvarování nohou, nabíjejí celý outfitu originalitou a navíc jsou výrazně zdobené; kamínky, výšivkami, koženými pásky nebo přezkami. Vždy je na nich detail, který zaujme a upoutá pozornost. Takže letní kozačky jsou hitem léta 2012.

[ad#moda]