Móda a Společnost

Letecké bundy jsou zase v módě – máte je ve svém šatníku?

Že ještě nemáte v šatníku leteckou bundu? Velká chyba! Jde kombinovat úplně se vším; dala by se považovat za všestranný kousek, záleží jen na tom, čím ji doplníte, a úžasné je, že si stačí koupit pouze jednu jedinou věc a celý váš outfitu bude trendy a okouzlující.

Můžete vypadat ležérně, sportovně, elegantně nebo jen navodit kouzlo ležérní a nedbalé elegance. Bez výčitek si ji oblečte i do práce.

První letecké bundy byly vyrobeny již v roce 1920, tenkrát doplněné ovčí kožešinou. Okamžitě po uvedení na módní trh se z nich stal kousek, po kterém toužila každá dáma. Ukrývaly v sobě kousek nepoznaného dobrodružství a nezkrotnou odvahu.

Ovšem v největší oblibě byly kolem roku 1980, kdy se objevily ve slavném filmu Top Gun. Tenkrát bylo hlavním vyjádřením ,,jsem pohodář, když ji nosím.“

Letecké bundy jsou také někdy nazývány tzv. pilotkami. Límec a vnitřní strana bundy je většinou pošita příjemnou, teploučkou a měkkou kožešinou. Dále má také samozřejmě nezbytné kapsy a různé zajímavé detaily.

Leteckou bundu si lze vzít ke koktejlkám, světlejší odstín může být úžasným kontrastem k černému oblečení a pilotku zdobenou detaily je nejlepší doplnit jednoduchým jednobarevným tričkem a džínami.

Vlasy si vyčešte do drdolu nebo culíku, aby hezky vynikl kožešinový límec a jaké sluneční brýle volit? Samozřejmě že pilotky!
Velkou inspiraci najdete především v Promodu nebo u Lindexu.

[ad#moda]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..