Máme tu sychravý, přesto krásný podzim. Plný barev, které vás dostanou svou zemitostí. Červená, žlutá, hnědá, místy ještě zelená. I tak se nemusíme v outfitech a výběru vhodných doplňků omezovat jen na ně. Naopak můžeme je elegantně kombinovat.

Dnes se zaměříme na výběr barev pro kabelky, protože patří mezi nejčastější dámské doplňky. Při chladnějším podzimu mohou dívky sice potřebné drobnosti ukrýt do kabátů, ale „zvyk je železná košile“ a tak si raději vezmou kabelku. Dalo by se říci, že je nejlepší kamarádkou každé dívky či ženy – snad nikdy bez ní nevyrazí ven. A proto si zaslouží naši pozornost.

Naše inspirace bude vycházet z kousků, které jsou k dispozici na inspirativním nákupním katalogu Bagolo.cz.

Jaké druhy kabelek vlastně máme?

Například:

  • do ruky,
  • přes rameno,
  • psaníčka,
  • crossobody,
  • a podle velikosti malé/velké.

Už samotný druh částečně předurčuje využití kabelky coby módního doplňku. U barev je to bohužel mnohem složitější. Do hry vstupuje typ akce, na kterou jdeme, čas během dne, styl vašeho oblečení, váš vkus i barevnost celého outfitu.

Ukážeme si to na 2 příkladech

Vezměme si za příklad třeba stylové modré kabelky. Šmrncovní, módní kousky s výrazným modrým odstínem. Když budou jednobarevné, budete mít situaci s kombinováním jednodušší. Modrá nepatří mezi agresivní barvy, s klidným svědomím si ji můžete vzít i k modré garderóbě.

Ale díky své barevnosti se nehodí na společenštější akce, kam se kromě „koktejových párty“ hodí umírněnější barvy. Takové, které mnozí ani nepovažují za barvy – černá, bílá, šedivá, případně velmi tmavé odstíny klasických barev. Rozhodně zde neuděláte moc parády s pastelově modrými šaty a stejně výraznou kabelkou.

A co takové moderní červené kabelky?

Takto barevná kabelka se dá použít jako dominantní prvek celého outfitu. A proto byste si k červené barvě měla vzít jednobarevné šaty ideálně v kontrastní barvě. Červené šaty a červená kabelka dohromady moc nejdou.

Jde totiž o jednu z nejagresivnějších barev, které vůbec známe – ne náhodou pochází tento archetyp z barvy krve. I po staletí si drží svou nespoutanou energii, vášnivost a agresi. Takže s červenou barvou na svém outfitu musíte být hodně opatrná a správně a vkusně volit vhodné doplňky.

A jaké barvy mají vaše kabelky? Podělte se o své nejkrásnější kabelky v komentářích :)