Přestože venku to tak zatím nevypadá, za okny ještě poletuje sníh a přes šedé mraky slunce za celý den neuvidíte, podle kalendáře už tu máme jaro! Je proto čas na každoroční příjemnou povinnost – připravit na něj svůj šatník. A co vám v něm letos rozhodně nesmí chybět? Tady je pár tipů:

Velké sluneční brýle

Objevují se téměř každou sezónu a ani letošní jaro nebude výjimkou. Velké sluneční brýle vás ochrání před slunečním zářením, schováte za nimi kruhy pod očima po protančené noci a ještě budete maximálně IN! Nosí se všechny druhy – hranaté, kulaté, pilotky… Každá si proto můžete vybrat svůj oblíbený typ, který vám nejvíc sluší a nikdy neuděláte chybu.

Vyplatí se ale nešetřit a vybrat si brýle s kvalitním UV filtrem, na ty z tržnice raději vůbec nekoukejte a poohlédněte se ve specializovaných obchodech. Co se týče barvy, blondýnkám budou více slušet hnedé tóny, černá by působila příliš tvrdě.

TIP! Zkuste sladit barvu oblečení s barvou obroučků.

Barevné sáčko

Hit číslo 1! Odvážná růžová, žlutá, červená nebo konzervativnější tmavě modrá – ať si vyberete jakoukoli barvu, nemůžete šlápnout vedle. Na denní nošení k němu stačí vzít úzké džíny, na večer přidat podpatky, psaníčko a perlový náhrdelník a s černou kolovou sukní v něm můžete klidně i do divadla.

Barevné šáčko udělá módní hit i z obyčejného bílého trička, nikdo vás nepřehlédne a budete působit velice žensky a elegantně. Důležité je, aby sáčko perfektně sedělo, především v ramenou – nesmí se krčit ani být příliš napnuté.

TIP! Pokud máte širší boky, zvolte delší variantu, která tyto partie šikovně zakryje.

Vzorovaný šátek

Přestože na jaře začíná být tepleji, rána jsou ještě mrazivá a stejně tak i večery. Proto oceníte velký bavlněný šátek, který dokáže zahřát a pokud zvolíte barevnou variantu pak i rozzářit obličej!

Vzorované šátky v zářivých barvách jsou nepostradatelnou součástí každého šatníku, stejný model s nimi může vypadat pokaždé jinak. Zkrátka je to jeden z nejpraktičnějších módních doplňků.

TIP! Nebojte se zkoušet různé kombinace a způsoby vázání, čím originálnější, tím lepší.

A bez čeho se na jaře neobejdete vy?

Autorka: Joyce Zýková