Za chvíli tu máme léto a všechny budeme postaveny před otázku – jaké vybrat brýle? Pojďme se podívat na typy brýlí, ze kterých si pravděpodobně vybírat.

Máme tu stálici – klasické sluneční brýle. Z praktického doplňku mnoha sportovců se po letech ze slunečních brýlí staly módní kousky, které při vhodném výběru skvěle doplní outfit. Letos bude IN nosit výrazné brýle pastelových barev.

Dávejte ale pozor na barevné sladění se zbytkem oblečení. Pokud nemáte cit na barvy, volte neutrálnější barvy, které se dají zkombinovat s čímkoliv – černá/šedivá/bílá. Ať už si vyberete jakékoliv z těchto 3, neuděláte žádnou chybu. Mně osobně zaujaly sluneční brýle Ravda (na obrázku níže).

Při výběru tvaru brýlí se snažte zvolit takový, aby seděl k vašemu obličeji. Nemnoha slečnám s kulatým obličejem sluší brýle s hranatými obroučkami. Na trhu je k dispozici několik typů – oválné, hranaté, kulaté a retro. Proto dobře zvolte tvar brýlí.

Pro ty, kteří nemají v pořádku oči a nosí dioptrické brýle (mezi ně patřím i já), jsou řešením dioptrické sluneční brýle. Je totiž hloupé u sebe nosit dvoje brýle – jedny na běžné používání a druhé na slunce. Nechte si vytvořit sluneční brýle s dioptriemi a nemusíte nic řešit. Určitým řešením jsou dioptrické brýle se speciálními čočkami, které se při výrazném slunečním svitu ztmaví. Jenže jejich cena je nepoměrně vyšší než běžné dioptrické sluneční brýle.

Stejně jako v posledních letech, budou v módě retro brýle. Staromódní vzhled (výrazné plastové obroučky), který proslavil především brýle RayBan bude i letos v létě velmi oblíbený. Tyto brýle jsou na trhu v mnoha barevných provedeních, proto se řiďte radou výše – volte barvy, které se budou hodit k vašemu outfitu.

Shrňme si to – letos budou „moderní“ výrazné (až nepřehlédnutelné) brýle, které budou vhodně doplňovat outfit – můj tip jsou brýle, vypadající jako z filmů minulého století – retro nikdy nebude nemódní.