Přichází k nám podzim, takže se můžeme těšit na začátek milovaných „tanečních“ a také i tolik očekávané plesové sezóny. Můžete si tyto kratochvíle užít bez krásného (a tanečně zkušeného) muže a bez pěkné garderóby?

Nemyslíme si! Svůj doprovod si musíte zařídit samy (na to návod neexistuje), ale pomůžeme vám s výběrem slušivých šatiček. Jaké dámské šaty vybrat?Jaké barvy? Které se budou pro letošní podzim nejvíce hodit? To vám poradíme v dnešním článku od redaktorek Girlie.cz.

Červené šaty si zamilujete

Červená barva je šmrncovní, rajcovní a provokativní. Rozhodně si šaty v téhle barvě na sebe nevezme dívka, která má minimální sebevědomí. Spíše naopak. Při výběru šatů pro plesovou sezónu si nejdříve zjistěte, jestli daná akce připouští tak výrazné barvy. Červené šaty na krásné dívce totiž nepřehlédne nikdo – a mohlo by se stát, že by vás pořadatel v případě ostřejších pravidel vstupu nepustil na taneční plac.

Na městských plesech a slavnostnějších akcích můžete narazit na to, že v pozvánce je jasně specifikovaný styl oblečení pro všechny tanečníky (jde o tzv. dress code, většinou obsahující:

Pokud se tato výrazná a vášnivá barva hodí právě pro váš ples/taneční, můžete hned začít vybírat ty nejkrásnější kousky. Inspirovat k nákupu se můžete na serveru eleganter.cz, který se specializuje na elegantní módu pro ženy.

K jaké akci se hodí koktejlové šaty?

Tzv. „koktejlky“ se hodí na odlehčenější akce, konané zpravidla v bezkých večerních hodinách. Jsou vkusné, většinou s délkou těsně nad kolena a mnohá děvčata je nosí i ven mimo společenské akce.

Koktejlové šaty patří na uvolněnější akce, například zahradní/garden párty, případně narozeninové či firemní oslavy.

Dost se využívají v outfitech stylu pin-up, který v posledním roce ovládl i Českou republiku. Mezi nejznámější značky vytvářející šaty v tomto stylu patří i český label Lady AnnaHell, případně vybrané modely od zahraničních brandů Vero Moda, Villa, Closet a mnoha dalších.

Jak vybrat ty správné?

Hledejte, inspirujte se a když můžete, tak i zkoušejte. Pokud jste si jisté v kramflecích při on-line nákupu, nemusíte se bát ani elektronických obchodů s dámskými šaty.