Snad každá z nás potřebuje vypadat slušně, abychom mohly vyrazit do společnosti. Kam se hodí společenské sukně a sáčka? No přeci na pracovní pohovory, méně důležité společenské akce (na ty zbylé je vhodné mít připravené šaty, koktejlky, …). A mnohé z nás je využijí jako vhodný outfit do práce s předepsaným dress-codem.

Aktuálně řeším problém, jak si vybrat elegantní společenský outfit, se kterým můžu vyrazit na promoci, kterou budu mít v září. Jak si vyberu pěknou sukni, košili a sako, aby k sobě jednotlivé kousky ladily? A hlavně, aby byl celý outfit dle aktuálních módních trendů?

Dámské sukně pod drobnohledem

Vybrat pěkné dámské sukně je poměrně oříšek, protože musíte zvážit styl dané akce, na kterou vyrazíte. Základním barvami budou černá, bílá a případně šedivá.

U uvolněnějších akcí bych se nebála kombinovat odvážnější barvy – například hořčičnou sukni v „pouzdrovém“ stylu jsem zařadila mezi nejoblíbenější kousky v mém šatníku. Není sice jednoduché najít vhodný protějšek pro top, ale stojí to za to.

Nejčastěji ji kombinuji se zemními odstíny barev, případně s neutrální černou či bílou. Těmito „barvami“ (ne všichni je za ně považují) nikdy nic nezkazíte – dá se s nimi kombinovat snad jakýkoliv odstín.

Jak na výběr dámského saka

Slušivá sáčka se sice neválejí na každém rohu, ale jejich výběr je jednodušší než u sukní. Základem je vybírat saka, která vám perfektně sedí v ramenou a bocích – zde jsou totiž nejkritičtější body, kde se ukáže, jak vám sako sedí.

Dámská saka patří v mém šatníku mezi nejoblíbenější kousky – vždy slušivá, slušnější a decentní. A to se vždy vyplatí. Do práce a večer i na párty.

Kromě toho, že vám mají perfektně sednout v ramenou a bocích, musíte vždy zvažovat ideální barevnost – zde platí stejné pravidlo jako u sukně – vybírejte blízké odstíny vaší původní barvy, nebo kombinujte s černou, bílou nebo šedivou. S těmi škodu nenaděláte. Spíše parádu:)

Možná se ptáte, odkud jsem dnes čerpala tipy – dobrý výběr dámských sak a sukní naleznete na GetFashion.cz.