V tomto článku, který navazuje na miniseriál o chování ve společnosti se dozvíte jak se připravit na určitou společenskou událost, pokud na Vaší pozvánce naleznete některá z níže popsaných hesel.

BLACK TIE
Tzv. černá kravata. Od mužů je žádán smoking a od žen dlouhá večerní toaleta. V barvách toto oblečení není nijak omezeno.

WHITE TIE
Pokud je na pozvánce uvedeno toto spojení, jedná se o velice formální událost. Ženy by měly zvolit dlouho večerní róbu a muži frak s bílou košilí, vestou a motýlkem, jako obuv se nejvíce hodí černé lakýrky.

LITTLE BLACK DRESS
Na tuto událost můžete zvolit jakékoliv šaty v tmavé barvě s délkou ke kolenům. Takové šaty jsou ideální téměř ke každé společenské příležitosti.

COCTAIL
Na koktejlové party ženy volí tzv. koktejlky (krátké elegantní šaty, které nemusejí být černé) a pánové společenský oblek.

FORMAL
K této příležitosti se hodí stejné oblečení jako na Black Tie. Pánové mohou také zvolit smoking s černou košilí, avšak bez kravaty. Dámy naopak mohou také zvolit černé šaty ke kolenům, koktejlky nebo večerní kostýmek.

CREATIVE BLACK TIE
Creative Black Tie vždy naznačuje, že se jedná o formální událost, avšak zde máte také možnost uplatnit módní trendy, které se týkají večerního oblečení. Dámy zde mají volnou ruku, ale pánové volí smoking, černou košili bez motýlku nebo klasickou bílou košili.

SEMI-FORMAL
Zde se vždy musíte řídit časem, kdy se daná událost koná. Pokud daná akce začíná po 18. hodině, ženy si oblékají koktejlky a pánové volí tmavý oblek.
Pokud se událost odehrává dopoledne či odpoledne, ženy si oblékají kostýmek nebo jednoduché šaty a pánové oblek (ten již však nemusí být v tmavé barvě).

Tímto článkem končí náš miniseriál o společenských akcích a chování na nich, přeci jenom plesové období už nám za měsíc a půl bude ťukat na dveře, tak proč se na něj nepřipravit už teď?

[ad#moda]