testy Přiznám se, že občas mi dělá čeština problémy – můžete to vidět hlavně na mých článcích pro Girlie. Občas mi ujede čárka, občas háček a občas i/y. Ve škole jsem na hodinách češtiny nikdy nedávala pozor – kdo by taky tušil, že pravopis někdy využiji? Jenže Girlie.cz navštěvuje hodně lidí a proč si zbytečně dělat ostudu, když gramatiku lze se doučit?

Hledala jsem a hledala a nakonec našla. Na internetu je několik webů zaměřených na procvičování češtiny – mně se zalíbil tento: diktáty na Pravopisne.cz. Poměrně čistý design, množství testů a hlavně správné řešení, které se objeví hned po vyplnění testu z češtiny.

Mohla jsem si tak procvičit psaní čárek ve větách, shodu přísudku s podmětem, ale také i vyjmenovaná slova – ano dokonce i ve vyjmenovaných slovech jsem dělala chyby. Všichni jsme se je povinně učili na základní škole, ale přesto se mi neznámo jak vykouřily z hlavy a já začala dělat chyby i v tak jasných slovíčkách. Naštěstí začala jsem na sobě pracovat, takže moje výsledky z pravopisných testů se zlepšovaly a zlepšovaly.

Pravopisná cvičení na Pravopisne.cz nejsou zaměřené pouze na čárky, či i/y. Procvičit si můžete psaní velkých písmen – myslíte, že máte tak dobrý přehled o psaní velkých písmen, že zvládnete test na 100%? Zkuste si ho a uvidíte, jestli jste nezapomněli pár věcí od školních let.

Máte problémy s českou gramatikou? Nevíte si rady v určitých případech? Zkuste diktáty na Pravopsine.cz.