Jak se říká „má to za pár“. Ano, máme na mysli nový školní rok. Nastává tedy nejvyšší čas, abys popřemýšlela o tom, jak se na první školní den vyparádit. Chce to něco nového, originálního, aby všechny kámošky i kluci ze tvé třídy hvízdli obdivem, ať tě na začátku září poprvé uvidí.

Nenech se svazovat konvencemi

Pro mladé rebelky, mezi které se určitě řadíš, je typická originální, ležérní móda. Ty tam jsou doby svazované nudnými konvencemi, kdy ses musela vejít do nudné image hodné holčičky. Teď už je jenom na tobě, co si vezmeš na sebe. Co třeba dámské oblečení Vans, které je ležérní, a přitom příjemné a praktické? Budeš se ve škole cítit svěže a příjemně. Trika, bundy, svetry, šaty. Hlavní roli tu hraje pohodlné nošení, příjemné materiály a osobitý styl.

Vyber si, co chceš

Urban a street móda má počátky někdy v 80. a 90. letech 20. století, kdy se rodí hlavně u hip-hopových a R&B skupin, ale brzy její prvky přesáhnou i do mainstreamu. A to je fajn. Příjemně totiž rozbouří hladinu šedé městské módy. Včetně bot. Například dámské tenisky Converse patří doslova mezi kultovní obuv. Bořit konvence, to je smyslem nové módy. Nový styl je originální, ležérní, kreativní. Přitom zároveň pohodlný a nikomu nic nediktuje, ani tobě ne. Můžeš si z něj vybrat, s čím sama souzníš a dáš tak okolí na vědomí, co jsi zač.

Neobvyklé barevné kombinace letí

Nemusíš se přitom vůbec bát barev. Typický urban styl je třeba vtipné triko s potiskem, originální mikina s moderní grafikou, prostě něco, co upoutá a zaujme. Trendu se přizpůsobují i boty. Chceš vypadat in od hlavy k patě? Potom si prober dámské boty Nike a uvidíš, že i tady najdeš neotřelé kombinace. Třeba šedé s růžovou či červenou barvou. A když už jsme u té školy, nezapomeň na batoh. Parádní, prostorný a neotřelý. Hodí se nejenom d lavic, ale i jinam.