Hlavní stránka » Krása a Zdraví

Zumba hýbe světem

19 prosince 2015 Žádný komentář

zumba Už jste slyšela o zumbě? Jde o novou tělesnou aktivitu, která je v oblibě u čím dál více dívek a žen. Nejenže budete efektivně hubnout, ale ještě vás to bude bavit. To je hlavní filozofie zumby.

Blíže o zumbě

Zumba představuje cvičení, které kombinuje prvky klasického aerobního cvičení s prvky latinsko-amerických tanců. Tento fitness program je vhodný naprosto pro každého. Nezáleží na věku, ani na taneční úrovni.

Zumba vznikla v devadesátých letech úplnou náhodou. Její zakladatele, kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez, přišel na hodinu aerobiku a zjistil, že zapomněl kazetu se svou hudbou. Snažil se proto cvičit na latinsko-americkou hudbu a všem se to moc líbilo.

Lekce zumby trvá zpravidla hodinu. Nejdříve se při hudbě cvičící rozehřejí a poté následují sestavy s různými tanečními kroky. V zumbě se uplatňují rozmanité rytmy. Nejčastěji jde o mambo, bachatu, kumbii, sambu, merengue atd.

Máme různé lekce zumby. Základní zumba obsahuje aerobní kroky s prvky salsy, kumbie, reggeatonu a merengue. Setkáte se také s více taneční verzí mající v sobě zahrnuté náročnější prvky.

Speciálními typy zumby jsou:

 • zumba gold: Je pro aktivní seniory či pro lidi mající nadváhu či jinou potíž ztěžující jim cvičení. Je zde mírnější přístup při cvičení.
 • zumba toning: Kombinuje aerobní a tanenčí kroky s posilovacími cviky. Rychleji a účinněji se tak spalují kalorie.
 • aqua zumba: Představuje zumbu cvičenou ve vodě.
 • zumbatomic: Jde o zumbu určenou dětem v rozmezí 4 až 12 let.
 • [ad#krasa]

  Podobné články:

  Přispěj svým názorem k článku - tvůj názor nás zajímá:

  Můžeš využít tyto tagy:
  <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  Tento magazín podporuje Gravatar.