masážV poslední době roste popularita thajských masáží. Příznivější je i jejich cena. Chystáte se je vyzkoušet? V čem vlastně spočívají thajské masáže?

O thajské masáži

Thajská masáž představuje metodiku práce s tělem. Zahrnuje v sobě také prvky jógy a akupresury. Je vhodná pro každého, kdo se chce uvolnit či připravit na nějakou fyzickou, ale i duševní námahu.

Thajské masáže začínají uvolňováním v poloze na zádech. Masér začíná chodidly a poté se sune po energetických liniích. Představa energetických drah je základním východiskem thajského lékařského učení. Vychází z filosofie jógy.

A jak dlouho thajská masáž trvá? Opravdová masáž, která zahrnuje kompletní sestavu, trvá cca tři hodiny. Většinou se využívá délky kolem devadesáti minut. Kratší doba se nedoporučuje. Člověk by se nestačil vhodně uvolnit.

Thajská masáž není vhodná pro lidi s osteoporózou, křečovými žilami, po úrazu. Ženy by ji měly volit v době menstruace či těhotenství.

Přínos thajských masáží

A jaké jsou výhody thajských masáží? Především mají pozitivní vliv na psychiku člověka. Přinese vám úlevu od stresu, klidnou mysl a umožní vám hlubokou relaxaci.
Mnohé kladné účinky má i na fyzickou stránku člověka. Z těch hlavních si jmenujme zmírnění některých chronických příznaků, protažení svalů, úlevu od bolesti kostí, kloubů a svalů, posílení nervového systému atd.

[ad#krasa]