O tom, že zelený čaj omlazuje a zpevňuje pokožku, vědí kosmetické firmy své. Výtažky ze zeleného čaje najdeme v celých řadách kosmetických produktů. Čím je zelený čaj tak výjimečný? Obsahuje vitamín C, vitamíny B, minerály a stopové prvky. Zpomaluje proces stárnutí, chrání před škodlivými účinky slunečního záření a může pomoci i zdravě hubnout.

Pravidelné pití zeleného čaje prospívá nejen pokožce

Základní použití zeleného čaje je výroba různých nápojů – buď klasického čaje (sypaný zelený čaj bývá účinnější) nebo dalších nápojů na bázi zeleného čaje s použitím výtažků. Zelený čaj je součástí potravinových doplňků i některých léků. Léčebný i preventivní význam má zelený čaj při větším množství onemocnění a chorob, např. kardiovaskulární choroby, rakovina, cukrovka, trávicí potíže, arterioskleróza, ekzémy, alergie a mnohých dalších.

Domácí využití zeleného čaje

Pleti výtažky ze zeleného čaje vysloveně prospívají. Jednoduchý recept se zeleným čajem Vám pomůže odstranit kruhy pod očima, zmírnit otoky, přispívá k odstranění různých pupínků a celkově osvěžuje pleť. Domácí péče je jednoduchá a příjemná. Zakupte kvalitní zelený čaj, nejlépe sypaný a bez příchutí, do hrnku nasypte dvě lžíce, zalijte vařící vodou a nechte opravdu důkladně vylouhovat. Slijte přes jemný cedníček a nechte vychladnout.

Pak nalijte do tvořítka na led, nejlépe do takového, které tvoří kulaté nebo oválné tvary. Nechte důkladně zmrazit. Každé ráno po umytí přejíždějte ledovou kuličkou po pleti obličeje a dekoltu alespoň minutu, důkladně se věnujte oblasti pod očima. Chcete li si tuto činnost usnadnit, zamrazte do každé kuličky i tyčinku na držení.

Koupele se zeleným čajem

Zelený čaj je také častou přísadou koupelových přípravků, solí nebo olejů. Působí při očištění pokožky i při její ochraně. Zklidňuje tělo a odstraňuje svalovou únavu. Z pokožky odstraňuje škodlivé látky, tak proč nevyužít těchto vlastností i doma?

Uvařte si alespoň litr silného odvaru ze zeleného čaje (vařit ve vodě sypaný čaj, ideálně čajové lístky alespoň 1-2 minuty), zchlaďte a smíchejte s litrem mléka. Směs nalijte do připravené koupele a relaxujte cca 30 minut. Vaše pokožka se prokrví a vyživí a odpočinek ve voňavé koupeli Vám jistě zvedne i náladu.