Zelená přírodní očista

Jak ještě více pomoci mému zdraví, kterému jsem roky nepomáhala nezdravým tučným jídlem, minimem zeleniny a ovoce? Základní změnou bylo překopání jídelníčku, aby byl násobně rozumnější a hlavně zdravější.

Jak zhubnout – moje tipy

Vyhodila jsem tedy většinu masa, přidala hromadu čersvých a kvalitních surovin, zeleniny a ovoce, trochu raw receptů a zlepšila jsem svůj pitný režim. To všechno jsem zvládla během 3 měsíců. A na zdraví se to projevilo neskutečně. Ale jak více pomoci tělo detoxikovat? Můžu vám poradit třeba šťávu z červené řepy (ne té nakládané), ale pro mnohé je to opravdu silný detox. Tak jak si pomoci?

Superfoods

Slyšeli jste někdy o tzv. Superfoods? Jsou takto označovány potraviny, které pomáhají našemu tělu s velkým množtvím živin, minerálů, aminokyselin a mnoha dalších prospěšnáých látek. Tyto superpotraviny je obsahují v násobně větším množství, než běžné potraviny.

Patří sem například matcha, maca, chlorella, zelený ječmen a mnoho dalších. A právě o posledních dvou popsaných vám chci dnes něco říci. Ty jsem do svého jídelníčku zařadila jako očišťující doplňky stravy a mám pro vás jejich recenzi.

Zelený ječmen na posílení a očistu

Posílení...

Ječmen v zeleném stavu (po slovensku zelený jačmeň) se používá v podobě prášku či hotových tobolek. Jeho veliký obsah fytosložek a antioxidantů skvěle pomáhá na očistu těla od škodlivých látek.

Právě antioxidačních složek naše běžná strava obsahuje velmi málo. A ječmen je skvělá možnost, jak to změnit. Tento doplněk stravy je vyrobený z čerstvých zelených listů ječmene, který je pěkně naklíčený, takže ze sebe vydává všechno skvělé právě do lístečků.

Zelený ječmen diskuse

Chlorofyl (obsažený ve výtažku z živých zelených ječmínků) dokáže na sebe vázat těžké kovy a poté je jednoduše ze sebe dostáváme pomocí moči. Jednoduchá očista, kterou by potřeboval každý z nás. V mnohých internetových diskuzích se dozvíte, jak detox těla pomocí ječmene probíhá.

Jak říká server zeleny-jacmen.sk:

„Táto reakcia sa javí ako významný detoxikačný mechanizmus.“

Pokud tedy chcete pomoci svému tělu v očistě od svého starého „já“, můžu vám výtažky (v jakékoliv podobě) ze zeleného ječmene doporučit.

Chlorella – nový zdroj potravy?

A hned druhý pomocník má k ječmenu velmi blízko – chlorella má také velmi vysoký obsah chlorofylu. Že nevíte, co chlorella vlastně je? Je to sladkovodní jednobuněčná řasa, která je už delší dobu zkoumána pro její skvělé výživové parametry a také podporu detoxikace těla.

Chlorella pyrenoidosa

Tyto dva pomocníky (chlorella pyrenoidosa a zelený ječmen) je skvělé používat zároveň, protože jejich čistící účinky na tělo jsou o to silnější. Také už se těšíte na lepší zdraví a chcete ulehčit svému tělu (a mnohdy i svědomí)? Zainvestujte do svého zdraví. Taková investice se vám vždy vyplatí.