Pokračujeme v tématu zdravého životního stylu. Kvalitní a pestré stravování jsme už několikrát probírali. Měli jsme tu i množství sportovních a posilovacích aktivit. Jednu jsme ale nezmiňovali. Není úplně běžná, ale v posledních letech se dostává poměrně do popředí. Myslím tím trampolíny.

Novinku ve fitness cvičení jsou malé trampolíny, které mohou při vhodných cvicích podstatnou část vašeho fitness. Na trampolíně se dá provádět široké množství pohybu.

Základem jsou výskoky vzhůru. TIP: Při dopadu na dno trampolíny musíte mít pevné nohy. Pokud povolíte napnutí, pravděpodobně vás pružné dno rozhodí a vy spadnete. A budete po pádu odrážet a odrážet, dokud vám nedojde kinetická energie a vy se nezastavíte.

Pro odvážnější jsou tu různé akrobatické kousky (salta, přemety atd.). Určitě je ale nezkoušejte bez dozoru či pořádného předchozího tréninku – tyto prvky dělejte zásadně jen v trampolínách s boční ochrannou sítí. Ale i s ní se můžete vážně zranit při špatném dopadu. Proto se bezhlavě nevrhejte do akrobatických skoků.

Nezapomeňte, že trampolíny jsou vhodné především pro venkovní použití. I na malých trampolínách, uvnitř domu, byste si mohli ošklivě poranit hlavu při výskoku vzhůru.

Pro menší děti jsou vhodné trampolínky, které mají menší průměr, tedy i výskoky budou nižší. Některé typy trampolín mají ochrannou síť, která vám (či vašim dětem) zabrání při vysokém či šikém skoku vyletět nebezpečně z trampolíny.

Trampolína může mít různé průměry – čím je větší průměr, tím se dá dosáhnout většího výskoku. Průměry trampolín, v nabídce e-shopu vyprodeje.net, se pohybují od 96 cm do 244 cm.

Chcete vědět více o trampolínách, případně nějakou sobě pořídit? Podívejte se webovou stránku www.vyprodeje.net, kde najdete vše potřebné.