Nejspíše se mnou budete souhlasit, že zářivý úsměv na nás udělá větší dojem, než zežloutlé a nečisté zuby. Dnes si tedy povíme, jak se zbavit pigmentace (zbarvení zubů) – tématem dne tedy bude bělení zubů.

Můžete si zkusit vybělit doma pomocí různých drogistických přípravků, nebo můžete tento zákrok nechat na profesionálech, kteří mají za sebou už stovky bělení. Rozhodnutí je na vás – každopádně se dnes pobavíme o druhém způsobu.

Co způsobuje nevzhledné zabarvení zubů…

Před samotným bělením zubů na speciální klinice je vhodné zjistit původ zabarvení zubů. U někoho může jít o nadměrnou konzumaci ovocných džusů, či černých čajů. U jiného třeba o červené víno, kouření a celkově nezdravý přístup k životu.

Nejčastějšími původci pigmentace jsou:

  • káva,
  • čaj,
  • úraz a odumření kořene zubu,
  • vyplnění zubu tmavou amalgánovou plombou,
  • zubní kaz.

Každopádně je důležité identifikovat zdroj pigmentace a do budoucna ho omezit, protože jednou vybělené zuby nejsou chráněné běloskvoucím obalem do konce vašeho života. Musíte se o ně pěkně starat, aby znovu neupadly do regrese.

Implantáty na míru vašemu chrupu

Pokud máte se zuby i jiné problémy (například chybějící zub – vytržený, vyražený či zkažený od kazů), než je částečná pigmentace, je vhodné taktéž využít služeb profesionálů. Například pro nové zubní implantáty je návštěva stomatologa naprostou nutností.

Chybějící zuby v ústech lze nahradit více způsoby – kromě vytvoření tzv. můstku, může jít například o zubní implantát, který vám navrátí zpět celistvý úsměv (a nemalou část sebevědomí). V případě kvalitního provedení vydrží zubní implantáty Praha desítky let bez jakéhokoliv poškození a vy si budete naplno užít svůj život. A to se zářivým úsměvem.