Říká se, že se „můžete vyspat do krásy“ a já s tím maximálně souhlasím. Pokud dobře nespíte, neustále se probouzíte a ráno se cítíte jako rozlámaní, tak rozhodně nebudete po zbytek dne dobře fungovat. A nevyspíte se do řečené krásy. Budete strhané a rozhodně vám to nebude slušet – přes sebevětší péči s make-upem.

Proto vám radím, dávejte bedlivý pozor a sledujte, jestli dobře spíte. Přeci jenom třetinu života strávíme v posteli spánkem, takže je to důležitá část života každého z nás. Neměli byste na této třetině šetřit – tak jako to neděláte s těmi druhými třetinami.

Základem je čerstvý vzduch v pokoji, kde spíte. Nevětrané prostory vám rozhodně nepomůžou v cestě za kvalitním spánkem. Usínejte proto s otevřeným oknem (klidně jen na „větračku“). K dobrému spánku vám také pomůže pravidelný režim příjmu jídla.

Nejspíše si ťukáte na hlavu – jídlo a spánek spolu přeci nesouvisí. Jenže opak je pravdou. Pokud se přecpete jídlem těsně před tím, než půjdete do postele spát, moc vám to v klidném spaní nepomůže. Také je vhodnější k večeři mít lehčí jídla (málo mastná), která tělo dokáže lehce zpracovat. Těžší jídla pak musí tělo zpracovávat i během spánku – což nepříznivě působí na kvalitu spaní.

Kromě čerstvého vzduchu v pokoji a jídlem těsně před spánkem potřebujete k dobrému spaní ještě něco – skvělou matraci. Kvalitní matrace jsou základem každého dobrého spánku a není radno na ní šetřit.

Matrace levně seženete na e-shopu matracin.cz, který se specializuje na kvalitní matrace.

Když budete mít štěstí, seženete vybrané matrace v akci. Ušetříte tak při jejich nákupu a budete spát s klidným svědomím, že jste investovali dostatečné množství peněz do kvalitního spánku. Pak už vám nebrání nic v tom, abyste se vyspali do krásy.

Více informací o samotném e-shopu a především o jednotlivých typech matrací najdete na specializovaném on-line obchodu www.matracin.cz