Krása a zdraví

Výhody a nevýhody solárií

nádherné dívčí nožky O vlivu solárií na naše zdraví se dnes hodně mluví. Je opalování v nich škodlivé, nebo naopak našemu zdraví pomáhají? Záleží na tom, jaké solárium si vyberete a zda dodržujete doporučenou dobu pro opalování v něm. Pojďme si shrnout základní výhody a nevýhody těchto zařízeních.

Výhody solárií

Bylo prokázáno, že solárium má na pokožku blahodárné účinky, zvlášť pokud využijeme biosolárium. Má příznivý vliv na akné a další kožní problémy, včetně lupénky. Výhodou je také celkové zrelaxování a uvolnění, pomáhá s únavou a na jaře nám pomůže získat základní opálení, díky kterému se snáze vyhneme spálení letním sluníčkem.

Nevýhody solárií

Je nutné se vyhnout hlavně UVB záření, kvůli kterému vzniká rakovina kůže. Solária tedy většinou používají UVA, ale ani to není zcela bez rizika. Poškozuje totiž DNA v buňkách kůže, a tak dochází k jejich předčasnému stárnutí, vysušování atd. V nejhorších případech se objevuje i tolik obávaná rakovina kůže. Proto je důležité používat hydratační krémy a nepřehánět to s umělým sluníčkem.

Tip: Vyberte si takové solárium, ve kterém dělá zkušený personál. Ten by vám měl umět doporučit, jak dlouhou dobu můžete v soláriu trávit. To záleží na vaší pokožce a její odolnosti vůči spálení. Podle toho se pokožky dělí do šesti tříd. Nejjemnější je I. třída, nejodolnější je VI. třída. Nejlepší je volit solárium na doporučení někoho známého.

[ad#krasa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..