Výběr správné podprsenky je velmi důležitý a nevyplatí se ho podceňovat. Vyberete-li si špatnou podprsenku, budete si tak deformovat prsa a nedopřeje vám takový komfort, který od podprsenky očekáváte.

Výběr podprsenky

Při výběru podprsenky je důležité zvolit správnou velikost, která se odvíjí od obvodu hrudníku. Některé ženy volí schválně menší podprsenky, aby si zajistily efekt větších prsou. Nedělejte to. Prsům to škodí.
Dbejte také na to, abyste měly dobře utažená a seřízená ramínka. Nesmí se vám zařezávat do kůže.

Podprsenku také přizpůsobte činnosti, kterou v ní hodláte dělat. Podprsenka na všední den by měla být především pohodlná. Vhodné je používat spodní prádlo s kosticemi. Na sport volte speciální sportovní podprsenku, která prsa pevně drží, díky čemuž se zamezuje deformaci prsou při pohybu. Navíc jsou většinou z materiálů, které více sají pot.

Na společenské akce se zase více hodí podprsenky push-up, které vám zvýrazní dekolt atd. Při výběru plavek také dávejte pozor na vhodnou velikost. Plavky – je zbytečné, abyste se v nich cítila špatně.

Důležitý je také výběr materiálu. Vaše podprsenka by vám měla zaručovat maximální pohodlný. Proto jsou nejvhodnější výrobky z bavlny.

Špatný výběr podprsenky může mít za následek deformaci prsou, ale také utlačování vnitřních orgánů, blokádu páteře, dýchací potíže, kožní problémy, bolesti zad, závratě či pocity infarktového stavu.