Nejspíše každý student potřebuje občas popíchnout. Deadline za dveřmi, nedodělaná práce, nic z bakalářky/diplomky – zná to nejspíše každý. Jenže jak se popohnat, když už všechno zklamalo? Matéčko, zelený čaj, ginkgo biloba – nic nepomáhá na soustředění a zlepšení učení.

Tak co s tím? Předminulý semestr měl můj spolužák stejné problémy. Nic nestíhal, neustále ve stresu a neskutečně roztěkaný. Neměl jak se zbavit únavy… Ale další půlrok byl jako vyměněný. Nechápala jsem to. Nedalo mi to a zeptala jsem se, co se změnilo. Taky by se mi hodil nějaký „zlepšovák“.

On se šalamounky usmál a řekl jen: DMAE. Nic víc jsem z něj nevydolovala. Tak jsem si to musela vyhledat.

DMAE je přípravek na zlepšení učení, který má podobné účinky jako známější Lecitin. Jelikož jsem proti čemukoliv chemickému, tak jsem ráda, že je to přírodní potravinový doplněk. Nejúčinnější látkou v něm je dimetylaminoetanol.

Ten, dle všeho, je neustále v lidském mozku a podporuje jeho činnost a soustředění. Ale díky špatnému životnímu stylu (a vůbec životu v dnešní uspěchané společnosti) jeho úroveň klesá, takže je nutné ji doplnit a tím znovu nabudit mozek a podpořit IQ.

Kromě podpory mozku má pomoci i se stárnutím organismu – což studenti nejspíše moc neocení (ti na svoje tělo dost často kašlou), ale především senioři, kteří se snaží, aby tělo drželo, seč může. DMAE by mohl být účinným pomocníkem pro všechny, kteří si chtějí zlepšit paměť a zlepšit percepci (zintenzivnit přijímání nových poznatků).

Copak vy? Máte s ním nějaké zkušenosti? Podělte se o ně s námi.