Krása a zdraví

Sůl nejen nad zlato a nejen do kuchyně

Sůl není jen nepostradatelným pomocníkem v kuchyni. Navíc v době, kdy slunečních paprsků ještě není dostatek, není divu, že nás únava často zmáhá. Jak ale rychle načerpat nové síly, povzbudit ducha a regenerovat tělo? Nemusíte rovnou mířit do wellnessu nebo lázní, relaxační koupel si můžete dopřát i doma. Troška lenošení a odpočinku je teď pro vás to pravé

Koupel je to pravé pro povzbuzení těla i mysli

Koupel má skvělé účinky na mysl, pokožku i svaly, půlhodinka věnovaná relaxaci se vám tedy mnohonásobně vrátí. Vyhněte se však příliš horké vodě, na tu by si měli dát pozor zejména kardiaci. Názory na to, jak dlouho by měla koupel trvat se liší, uvádí se doba od 10 minut po půl hodinu, dlouhý pobyt v lázni totiž pokožku vysušuje. Teplá koupel je také ideální v případě, kdy cítíte, že se o vás pokouší nachlazení. Pokud však již nemocní jste, koupel se příliš nedoporučuje kvůli zbytečnému přehřívání.

Se solí k relaxaci

Dnes si můžete vybrat z celé řady solí, olejů a dalších přísad do koupele. Jednou z nich  je Prešovská sůl v mnoha různých vůních, která díky přídavku jódu působí pozitivně na celkový stav organismu. Přestože patří jód mezi stopové prvky a naše tělo jej potřebuje jen v nepatrném množství, je pro správné fungování organismu velmi důležitý, a to zejména pro správnou činnost štítné žlázy. Dopřejte si proto koupel, která povzbudí vaše tělo i mysl, navíc s přídavkem tolik potřebného jódu.

Rašelina povzbudí mysl, med vás připraví ke spánku

Existuje celá řada i dalších typů koupelí, které dokáží povzbudit vaše tělo i mysl. Řekněme si alespoň o některých z nich. Patří mezi ně například rašelinová koupel, je vhodná například při kožních ekzémech, revmatu nebo artróze. Pro zvýšení účinku se po koupeli ještě na 20 minut zabalte do čistého prostěradla a odpočívejte. Pokud trpíte nespavostí, oceníte medovou koupel. Příznivě působí také na pokožku. Přitom postačí pouze rozpustit několik vrchovatých lžic v teplé koupeli.

Na závěr ještě tři tipy pro ideální lázeň:

●      Z vany nespěchejte, ale ani tam neusněte. Ideální doba pro lázeň je zhruba půl hodiny. Po delší době je voda již příliš chladná a vaše pokožka rozmáčená.

●      Do vany sebou nenoste knihy, účty, telefony ani tablety. Vyhraďte si tento čas pouze pro sebe, půl hodiny bez spojení na sociálních sítích není nic až tak hrozného.

●      Relaxaci a příjemnou atmosféru můžete doplnit aromatickými svíčkami a příjemnou hudbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..