Krása a zdraví

Rovnátka neznamenají katastrofu

V současné době hrozně moc mladých, ale i o něco starších dívek jsou donuceny nosit na svých zubech rovnátka. Docela mě překvapilo, že některé to vážně berou jako suprovou výhodu a jsou vlastně hrozně rádi, že mají takový módní doplněk a některé se s nimi cítí ošklivě, nepřitažlivě a mají z toho jen deprese.

Je zvláštní vidět, jak se dívčí „tábor“ rozdělil na dvě velice odlišné názorové skupiny, co se týče rovnátek. Tento článek bude určen hlavně pro dívky, které to svoje zubní „vylepšení“ nemají rádi a snižuje jim sebevědomí.

Podle mě se hrozně moc dívej, které jsou proti rovnátkám, bojí, že si kvůli nim buď nenajdou kluka nebo je ten jejich současný opustí. Co se týká toho současného přítele – vážně si myslíš, že kluk, který by tě měl milovat, měl by (staromódně) s tebou být v nemoci i ve zdraví tě kvůli rovnátkům opustí? A kdyby to vážně udělal, tak nemáš být proč smutná – je to hlupák a buď ráda, že jsi to zjistila dříve a ne při nějaké horší situaci.

Většině klukům rovnátka nevadí, samozřejmě se najdou takoví, kteří za ně slečny odsuzují a dokážou prohodit pár nepěkných poznámek, ale jsou to většinou frajírci, co nestojí ani za vteřinový pohled. Ti správní kluci tě budou podporovat, nebo se o tom raději ani nezmíní. A ty přece chceš chodit se správným klukem ne?

Navíc rovnátka mají jednu docela dobrou vlastnost, pokud ti vadí – nejsou napořád a pokud ti to mamka schválí, existují i docela neviditelná. Ty jsou bohužel o pár tisíc dražší, a podlě mě je to trošku zbytečné. Rovnátka nejsou nic za co by ses musela stydět.

Naopak rovnátka ukazují, že se o své tělo, o své zuby staráš, že se o ně chceš starat a že až ti je sundají, tak budeš „děsně super kost s krásnými zubami“. Také díky barevným gumičkám se z nich dá udělat dobrý módní doplněk, nejen že ti bude barevně ladit oblečení, ale můžeš sladit i rovnátka – to je prostě výhoda, kterou určitě pár dívek bude závidět.

Jednu důležitou věc bys ale měla vědět… Pokud se za rovnátka budeš stydět, budeš na to neustále myslet, nebudeš kvůli nim mít sebevědomí – každá to pozná. Tvoje kamarádky, dokonce i kluci, kteří by se o tebe měli možná zájem. Za to pokud se je naučíš brát jako přirozenou součást sama sebe začnou to tak vnímat i ostatní, a to je důležité se naučit, nebo ne?

Autor: Andrea Faltýnková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..