Každodenní péče o pleť je nezbytná a pleťová maska je považována za dárek. Jí totiž dáte pleti něco navíc, dokáže pleť nejen skvěle rozzářit, avšak navíc dokáže z vaší pleti vyhnat veškerou únavu. Na každý tip pleti se hodí naprosto jiná maska, proto je dobré si před zakoupením přečíst návod. Např. pokud máte mastnou pleť, vyzkoušejte antibakteriální, hloubkově čistící, nebo zklidňující masku.

Jestliže máte suchou pleť, sáhněte po jemně čistící gelové masce nebo po krémové a výživné. Avšak všem tipům pleti prospěje královna všech masek, kterou je maska hydratační. Pokud se rozhodnete vyrobit si pleťovou masku doma, je dobré jí před nanesením na obličej otestovat např. na zápěstí ruky. Na obličej proto raději nanášejte jen kvalitní a ověřené produkty, vyhnete se tak např. podráždění vaší pokožky.

Pamatujte také, že než se pustíte do nanášení masky, měla by vaše pleť být čistá a pečlivě odlíčená. Masku nanášíme v přiměřeném množství a vyvarujeme se kontaktu s očima. Největší účinek má maska, pokud ji na obličej naneseme večer, chvíli před tím než půjdeme spát. Masku necháme 10-15 minut působit a poté ji smyjeme vodou. Pleťové masky jsou pouze doplňující péčí o pleť, proto ji používáme zhruba 1x týdně.

[ad#krasa]