Zimní období pomalu ale jistě končí a my se můžeme těšit na první paprsky jarního sluníčka. Stejně tak jako si po tuhé zimě vyměníme teplé oblečení za krátké jarní kabátky, stejně tak je potřeba změnit zimní hřejivé parfémy za svěží a radostné vůně, které jsou vhodné pro začínající jarní období.

Jak vybírat jarní vůni?

Typický parfém vhodný pro jaro se oproti těm zimním vůním, skládá převážně z květinových esencí a tónů šťavnatého ovoce. Velmi vhodné jsou také vůně s osvěžujícími vodními tóny, nebo tzv. zelené parfémy, které jsou v současné době velmi oblíbené a hodí se pro každou příležitost. Správný výběr jarního parfému vám dodá sebevědomí, novou energii a může vám tak pomoci překonat i jarní únavu! S nástupem jara a teplého počasí opět začíná období flirtování, hravosti a lehké provokace. Váš parfém by tedy měl obsahovat i patřičnou dávku smyslnosti, romantiky a sex-appealu.

Skvělé tipy na jaro

Jedinečná dámská vůně, která se dokonale hodí pro období, kdy se příroda probouzí ze zimního spánku, je parfém Daisy So Fresh od značky Marc Jacobs, který evokuje rozkvetlou louku plnou rozmanitých květů. Vůně zachycuje podstatu ženy, která je odvážná, elegantní, laskavá i originální zároveň. Parfém se skládá z ovocného mixu, hravých květin, cedrového dřeva a smyslného pižma.

Další vůní vhodnou pro nošení v jarních měsících je parfém Calvin Klein Eternity, který vás v mžiku zahalí do květinové smyslnosti a dodá vám pocit absolutní výjimečnosti. Vůně se skládá z akordů sladké mandarinky, pestrých tónů květin, santalového dřeva a živočišné ambry.

Inspirovat se také můžete čerstvými novinkami roku 2013, mezi kterými vás zajisté zaujme okouzlující jarní vůně Van Cleef & Arpels Féerie Spring Blossom, která evokuje poletující motýly, kvetoucí stromy a něžnou romantiku. Parfém v sobě ukrývá lesní maliny, fazolky tonka, rozkvetlou magnólii a opojné esence skvostné pivoňky. Vůně je ideální pro romantické ženy, které věří v opravdovou a čistou lásku.

Novinkou jara 2013 je také exkluzivní vůně od Roberta Cavalliho s názvem Just Cavalli. Parfém je speciálně navržen pro sexy ženy, které rády provokují a chtějí si užívat života plnými doušky. Tuhle neobyčejně svůdnou vůni není možné ignorovat a její svůdné aroma nenechá žádného muže klidným. Žena, která používá parfém Just Cavalli, se nebojí být sama sebou, ráda se baví vzrušením z lovu a je průkopnická. Vůně se skládá z magických květů pomerančovníku, tahitského tiaré a podmanivých tónů palisandrového dřeva.