dívčí oči Přírodní kosmetika je zajisté přijatelnou a v současnosti i zajímavou alternativou vůči kosmetice běžné, kterou každý z nás používá dennodenně. Ale jen pár z vás napadne se někdy zabývat jejím složením. Bohužel chemické látky, jež valná většina běžných kosmetických výrobků obsahuje, mohou mít na naši pokožku špatný vliv. Na pozoru by měli být zejména lidé, kteří mají citlivou pokožku.

Mezi hlavní pozitiva přírodní kosmetiky patří vysoký obsah rostlinných složek a přírodních vitamínů, neobsahuje syntetické parfémy, barviva, ani konzervanty, které jsou pro naše tělo velice zatěžující.
Místo klasické umělé parfemace obsahují přírodní produkty éterické oleje, které jsou vhodné především pro děti a lidi s citlivou pokožkou. Navíc je i tato kosmetika šetrná k prostředí, kde žijeme. Při pěstování plodin, jež se využívají k výrobě kosmetických výrobků, nedochází k ničení přírody a použité obaly jsou recyklovatelné.

Avšak mezi výhody můžeme zařadit kratší dobu trvanlivosti, za což může čisté přírodní složení. Musíme také počítat, že výsledky spojené s jejím používáním jsou vidět až po delší době. Klasické kosmetické přípravky díky chemickým látkám, které najdeme v jejich obsahu, způsobují znatelné výsledky již po pár použitích.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet přírodní kosmetiku, velký výběr výrobků najdete na stránkách www.bio-country.cz. Zde najdete především široký sortiment společnosti SALOOS. Bio-country je zástupcem české značky, která vznikla v roce 1993. Ta je v dnešní době je považována za největšího českého výrobce certifikované přírodní biokosmetikykosmetika Saloos se evidentně vydala správným směrem.