Krása a zdraví

Pomoc při boji s pupínky

180908_girl_11Aby byla vaše pleť krásná, a bez pupínku přispívá hlavně čištění pleti. Ráno byste měli používat čistící gel, který pleť krásně vyčistí a navíc napomůže stažení pórů. Pokud Vám čistící gel nevyhovuje, je možné použít i pleťovou vodu nebo tonika.

Po vyčistění pleti naneseme na obličej pleťový krém nebo lehký make-up, který napomůže pleti, aby zůstala po delší dobu matná.Večer je vhodné na obličej nanést odličovací mléko nebo odličovací vodu, které pomohou zbavit obličej líčidel a různých nečistot. Nevhodné pro večerní odličování pleti jsou tuhá a alkalická mýdla. Můžete také použít čistící gel.

  • Časté používání přípravků na pleť se sklonem k akné může vaši pleť vysušit. Proto je dobré používat také hydratační krém.
  • Vhodným pomocníkem při boji s černými tečkami je peelingový gel. Peeling mechanicky čistí pokožku a pomáhá při odstranění odumřelých buněk. Peeling je nevhodný používat na pupínky, které jsou hnisavé nebo zánětlivé. Také při používání na citlivou pokožku bychom si měli dát pozor, na peeling by mohla reagovat podrážděním. Peeling by měl být používám dvakrát týdně.
  • I přesto, že ráno i večer používáte přípravky na čištění pleti se Vaše pleť přes den mastí. Příliš časté omývaní vodou, ale může narušit ph Vaší pleti. Co s tím? Skvělým řešením je používání čistících a jemně vlhčených ubrousků na pleť.
  • Plno lidí si myslí, že má na jejich pleť vliv i to, co jedí, ale toto tvrzení se však nikdy neprokázalo. Zdravá a vyvážená strava je základem, ale zatím nebylo prokázáno, že by přispívala k lepší pleti.
  • Existují také líčidla, která pleť nezatěžují a navíc jí ještě prospívají. Patří mezi ně make-upy, které jsou tak lehké, že pleť vůbec nezatěžují a neucpávají póry. Jsou to výrobky firem Norma Teint nebo Toleriane. V lékárnách se dá také zakoupit léčivý krém Aknecolor.

[ad#krasa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..