Krása a zdraví

Pokračování omylů souvisejících s dietou

671612_heatZde naleznete pokračování článku „3 omyly související s dietou“ kde jste se dozvěděli pár omylů a zbylé naleznete v tomto pokračujícím článku.

  • Myslíte si, že během hubnutí nesmíte pít kávu? Jste na omylu! Káva má velice pozitivní účinky během hubnutí. Káva také obsahuje vysoké množství antioxidantů, které pomáhají likvidaci radikálů ve Vašem těle. Vybírejte si ovšem pouze kvalitní kávy. Jedinou její nevýhodou je, že organismus velice odvodňuje, což se dá napravit tím, že si ke kávě dáte navíc sklenici vody.
  • Zastáváte také názor, že čokoláda, která v sobě obsahuje 1 sklenici mléka, je pro organismus zdravá? Pak byste měli vědět, že aby čokoláda byla pravou čokoládou, musí obsahovat alespoň 25% kakaa. Čokolády obsahující sklenici mléka mají pouze 15% kakaa. Tyto čokolády obsahují také velké množství tuků. Pokud budete mít během svojí diety chuť na čokoládu, volte pouze takové, které obsahují nejméně 70% kakaa.
  • Během dne je potřeba vypít nejméně 2 litry tekutin. Lidé, kteří drží diety si občas myslí, že pokud budou pít méně, budou také méně vážit. Jenže nepitím se tělo pouze odvodňuje. Doporučuje se pít především neperlivou čistou vodu. Dále se také doporučuje pití různých bylinkových čajů. Vodu můžete také zkusit ochutit plátky limetek, pomerančovou šťávou či lístky z máty.
  • Také není dobrou volbou pít během diety pouze 100% ovocné šťávy. Tyto šťávy jsou zdravé, ale určitě ne dietní. Při výrobě 1 litru pomerančové šťávy se spotřebují minimálně 2kg pomerančů. Energetická hodnota tak zůstává stejná jako u čerstvých pomerančů. Při odšťavňování je z pomerančů vymačkaná pouze sladká šťáva, ale vláknina, která je také velice zdravá, v pomerančích zůstane a džus ji neobsahuje.
  • Stejné to je i u sušeného ovoce. Díky sušení ovoce ztrácí vodu, avšak sacharidy v sušeném ovoci zůstanou. Také konzumace sušeného ovoce je větší. Např. sušená švestka je asi 3 krát menší než čerstvá a proto se pocit nasycení dostavuje poměrně déle než u čerstvého ovoce. Lidé by najednou nikdy nesnědli tak velké množství ovoce, které je použito na výrobu ovocné šťávy.
  •  

[ad#krasa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..