Pivo je nápoj, který se dá považovat za zdravější nápoj než je čistá voda. Počátky jeho přípravy sahají až do desátého století. Na nepřekonatelné chuti českého piva mají vysoký podíl výjimečné klimatické podmínky při pěstování chmele a tradiční výrobní postupy používané již několik staletí.

Pivo obsahuje širokou škálu vitaminů i dalších látek (např. stopových prvků a minerálů), které mohou při střídmé konzumaci příznivě působit na lidský organismus (např. působí příznivě proti vzniku aterosklerózy).

Konzumace 1 litru piva denně člověku zajistí příjem 50% niacinu, 35% vitaminu B6, 25% kyseliny pantheonové a 25% vitaminu B2. Dále jeho konzumace snižuje riziko kornatění cév, snižuje stres, vysoký krevní tlak a riziko srdečních nemocí a podporuje činnost krevního oběhu.

Díky svým pozitivním účinkům se pivo přidává i do řady kosmetických výrobků. Originální ruční výroba pivní kosmetiky vychází z mnohaleté tradice českého pivovarnictví. Látky, které pivo obsahuje, velice napomáhají celkové regeneraci pokožky a organismu. Chmel má zvláčňující a zklidňující účinky. Nadále také čistí tělo.

Pivní kosmetika je vyráběna pouze ručně a díky tomu obsahuje velké množství chemicky neupraveného piva, pivovarské kvasnice a chmelový extrakt. Velké pozitivum je nepřítomnost syntetických látek a fakt, že kosmetika není testována na zvířatech. Používání pivních koupelí díky regeneračním a omlazujícím účinkům je známo již ze starověku. Úchvatná je hořko – sladká vůně všech výrobků.

Mezi nejznámější patří pivní kosmetika Beer Tradition Manufaktura, která těží ze staleté tradice českého pivovarnictví a jejich výrobky jsou známé po celém světě. Ceněna je zejména příjemná chmelová hořkost, lahodně jedinečná chuť, vysoká průzračnost, výrazný ráz a krásně zlatavá barva moku.

Všechny výš zmíněné blahodárné účinky byly inspirací k výrobě velké řady pivních kosmetických výrobků, které jsou zaměřeny na jednotlivé časti celého těla.

[ad#krasa]