I když to možná může znít legračně, i s jogurtem můžeš pečovat o svou pleť, dodat jí potřebné látky, ubrat jí na starostech, osvěžit jí, hydratovat, probudit k životu – ano, tohle všechno ti jogurt může zajistit, ale jen v případě, že si vybereš dobrý druh. Často je chemie v jogurtech, v tak velkém množství, že by na pleť neměla žádný, nebo naopak negativní vliv, i proto je tak důležité přemýšlet nad tím, co dáš na svou pokožku, dřív než to tam skutečně dáš.

Jogurt ti navíc může i pomoci k hojení drobných ranek – např. po akné. Nedoporučuji ho ale nanášet v případě, že máš na obličeji velkým šrám,  rozšrábený pupínek, kvůli zanicení.  Nejlepší vliv má k hojení, vyhlazení a hydrataci, takže se bude hodit především pro suchou pleť – vyhýbat se mu ale nemusí ani pleť mastná.

Jogurtová maska

Pokud už tě nebaví utrácet stovky za pleťovou kosmetiku, která ti stejně nezabírá, je na čase zkusit přírodnější variantu a domácí pokus. Podle názvu budeme potřebovat jogurt ale jaký? Nejlepší typ je ten neochucený a bílý. Vždy se dívej na složení a čím víc peněz do něj investuješ tím lépe – bio jogurty jsou asi nejlepší, ale pokud chceš nejdříve vyzkoušet klasický bílý, tak jen do toho. Neměl by být ochucený, rozhodně je zákaz ovocný nebo jinak slazený – cukr tvojí pleti rozhodně neprospěje.

Základem je dobře očištěný a dokonale odlíčená pleť, nesmí na ní být ani stopa po make-upu, aby se jogurt dostal všude. Jogurt nanes v menší vrstvě na pleť a nech cca 5 – 10 minut působit. Poté masku pořádně smyj.

Vykoupej se s jogurtem

Další vcelku legračně znějící věc. Stačí si k uskutečnění jogurtové vany jen koupit větší balení bílého, neochucené jogurtu, a prostě vyklepnout do horké vody, v které se budeš koupat. I když to zní trošku nehygienicky a pradivně, jogurt hydratuje a bude mít příznivý účinek na tvou kůži. Jsou zde ale určitá omezení: Vanu po koupeli musíš umýt, protože jinak to dopadne velice špatně. Je také na místě lehce osprchovat i sebe, abys na sobě neměla jogurtové zbytky.

A asi to největší riziko se týče našich intimních partií – jogurtovou koupel určitě nedoporučuji dívkám, které trpí na mykózy nebo zkrátka zánět pochvy.

Jogurt doopravdy pozitivně působí na naší pokožku, je ovšem potřeba sledovat co se s ní bude dít. Někomu nemusí  dané složení jogurtu úplně sednout – to se týče hlavně citlivější pleti. Pokud bys tedy například při aplikaci masky měla jakýkoliv pocit pálení, svědění nebo podráždění, ihned masku smyj a buďto zkus jinou variantu jogurtu, nebo jinou pleťovou masku.

Autor: Andrea Faltýnková