Chodidla zaslouží stejnou péči jako vaše vlasy nebo nehty. Na to, ale řada žen během zimy zapomíná a s jarními měsíci jsou pak nemile překvapeny. Péče o nohy přitom nevyžaduje drahé přípravky ani dlouhé hodiny u pedikérky.

Péče o chodidla není ani příliš časově náročná. Stačí si pro své nohy, alespoň jednou za týden vyčlenit několik desítek minut. Vyzkoušejte naše tipy a ihned pocítíte změnu. Navíc vám budou hladká a zdravá chodidla všichni závidět.

Horkou koupel chodidla milují

Pro relaxaci, ale i detoxikaci celého děla dopřejte svým chodidlům horkou koupel. Ideální je ponořit nohy až nad kotníky do lavoru s teplou vodou, která má 37 stupňů Celsia. Do vody můžete přidat koupelovou sůl, esenciální olejíček nebo pěnu. A následně si 10 – 15 minut užívat zaslouženého odpočinku. Po koupeli nezapomeňte nohy otřít do sucha.

Odumřelé buňky musí pryč

Ztvrdlou kůží a popraskanými patami příliš parády neuděláte. Odumřelá kůže jednoduše musí pryč. Nejvhodnější je obrušování pemzou (mořská houba), která zbytky kůže odstraní a vyhladí paty stejně dobře jako různé ostré škrabky. Pravidelné odstraňování ztvrdlé kůže je nezbytné i z toho důvodu, že je rájem pro množení bakterií a vznik plísní. Jsou-li však vaše nohy hodně popraskané a nevíte si s nimi rady, raději vyhledejte péči profesionála.

Hydratujte, hydratujte a hydratujte

Ani u chodidel nesmíte zapomínat na pravidelnou hydrataci, a to každý den. Vhodné je chodidla namazat zvláčňujícím krémem určeným pro péči o nohy. Některé obsahují výživné látky a esence jako je například levandule, vitamín E nebo včelí vosk. Ten je součástí i krému na nohy Pedik od Alpy.

Péče při spánku

Dopřát svým nohám zaslouženou péči, ale můžete i při spánku. Je to jednoduché. Stačí si chodidla před tím, než půjdete do postele natřít větším množstvím krému. Poté vklouzněte do bavlněných ponožek a nechte celou noc působit. Ráno uvidíte ten rozdíl. A hlavně vaše nohy zvláčňující balzám ocení.

Jak je vidět, péče o nohy opravdu náročná není. Hydratace a pravidelná horká koupel umí zázraky. Tak proč to nezkusit?