Slečny, nejspíše každá z nás se dostala do situace, kdy potřebovala pořádně poradit. Většinou od toho máme nejbližší kamarádky, které vždy rády přispěchají s pomocí. Jenže ne vždy jsou po ruce, nebo samy si nevědí rady.Tak kde se dobrat odpovědí na své otázky? Kdo nám poradí, když kamarádky ne? Můžete zkusit novou poradnu pro ženy.

V on-line podobě ji v nedávné době spustil internetový vyhledávač Centrum.cz. Aktuálně dotazy směřují do oblastní partnerských vztahů, zdraví a životního stylu.

Na dotazy čtenářek a návštěvnice porady odpovídají zpravidla odborníci na danou oblast – například pro část věnovanou životosprávě a hubnutí odpovídá MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Zajímavým dotazem v poradně byl například tento:

Začala jsem hubnout, ale váha se nyní zastavila a už nehubnu. Kde může být problém?

Která z nás si nejspíše nepokládala takovou otázku, když jsme se snažily shodit přebytečná nevzhledná kila, že? Odpověď najdete samozřejmě v poradně. Evidentně nemůžeme být natolik nadšené a čekat zázraky – musíme vytrvat a pokračovat… I samotný úbytek váhy v daném případě byl skvělý.

Poradna pro ženy pod záštitou centrum.cz obsahuje k dnešnímu dni (23. 9. 2013) 605 zodpovězených témat. Je tedy možné, že na váš dotaz už může být hotová a trefná odpověď.

Před samotným položením otázky tedy zkuste v jednotlivých kategoriích (Pediatrická poradna, Sexuální poradna, Zdravý a životní styl a dalších) najít podobnou otázku. Když ji nenajdete, stačí jednoduché vložení vašeho vlastního dotazu.

Právě v sexuální debatě byl zodpovězen můj případný dotaz, který vhodně kontrovala Mgr. Alexandra Doležalová. Dotaz se týkal orálního sexu a polykání… Nemusela jsem se ani ptát a odpovědi jsem se dočkala. Skvělé.

Délka odpovědí se liší – případ od případu. Některé jsou kratší (pár řádků), některé i vícero odstavců. Záleží na vhodnosti dotazu a také množství informací, které čtenáři a čtenářky poskytli. Každopádně je poradna pro ženy skvělým místem, kam si zajít pro otázky, které nás pálí a kamarádky nám nemohou pomoci.