Nejspíše každá z nás pravidelně nakupuje. A to jak na internetu, tak v běžných kamenných obchodech. Šíře nabízeného zboží je opravdu veliká (to za minulého režimu nebylo), jenže čím je větší výběr, tím si člověk hůře vybírá.

Můžeme být až zmatené z množství produktů. Netušíme bez vyzkoušení či doporučení, které výrobky jsou kvalitní a které stojí „za starou belu“. A to je problém.

A řešení na něj má nový spotřebitelský web Testblog.cz. Postupně mapuje zboží, které se prodává v ČR díky podrobným recenzím a testům. Při větší databázi recenzí může být užitečným pomocníkem při výběru zboží. Neskočíme tak na „lep“ nekvalitnímu zboží, které přestane fungovat už týden po koupi.

Aktuálně se na webu nacházejí i dvě uživatelské recenze kosmetiky – čistící gel Pure Zone od L´oréal Paris na problematickou pleť a korektor Match Perfection od Rimmel London.

S korektorem zkušenosti nemám, ale s výsledkem recenze gelu Pure Zone musím souhlasit. Už po týdnu používání se pleť znatelně zlepšila a ubylo černých teček. Takže recenze jsou pravdivé a založené na faktech.

Do provozu Testblogu se můžete zapojit i vy moje čtenářky. A víte jak? V horní části webu je odkaz na formulář, kam můžete poslat svůj tip na vyhledávaný produkt. Stačí jednoduše kliknout na „Poslat tip na recenzi“. Z došlých tipů se vyberou nejproblematičtější kousky, ty se objednají a následně zrecenzují.

Uživatelská recenze bude kromě tvrdého a spravedlivého verdiktu (koupit x nekoupit) obsahovat i vlastní fotografie pro lepší identifikaci daného produktu.

Líbí se vám tento projekt? Nenechte si ujít žádnou z recenzí. V pravém panelu můžete vložit svůj e-mail do políčka a zaregistrovat se k odebírání newsletteru.

Jen malá výtka – tato důležitá část by mohla být z pohledu UX mnohem výraznější. To však nic nemění na tom, že celý spotřebitelský web je užitečný a své pravidelné fanoušky si najde.

Zdroj obrázku: Testblog.cz