Musím se přiznat, že jednoho svého doktora vyloženě nesnáším. A je to zubař. Nejspíše část z vás mi dává právě za pravdu, že návštěva zubaře nebývá zrovna příjemná. Vrtání, plomby, trhání, anestezie do dásně – mno nic, co by se nám mělo líbit.

Jenže k němu prostě musím chodit – moc veliký vliv na zubiska to nemá, protože se k němu dá objednat až za půl roku. Takže zuby se v klidu a pohodlí kazí dál. Ale to jsem dnes nechtěla řešit. Nebudu vám doporučovat služby nového zubaře. Chci se věnovat spíše tematice, která částečně se zubařem souvisí – a to je bělení zubů.

Je to poměrně velký byznys, když vidím, kolik z nás pije černé kafe, pije červené víno, či pije silné černé čaje. Usazeniny se prostě na jejich povrchu ukládají a zanechávají nevzhledný barevný film. Jenže co s ním? Navštívit zubaře, aby vám nákladně odstranil povlak zubů, díky kterému jsou tak zabarvené? Mno to abych tam nechala svoji výplatu.

ověřené bělení zubů domaOsobně jsem dala přednost domácímu bělení zubů. Nemusím totiž nikam chodit, zuby si mohu vybělit v pohodlí domova. Stačí mít jen základní balíček pro bělení zubů – většinou se jedná o bělící gel na bázi peroxidu, který je ale poměrně agresivní k dásním i samotným zubům.

Takže mi dalo poměrně práci se probrat množstvím bělících zubních past, gelů a krémů na zuby, až jsem se dostala k sadě k bělení Beconfident. Neobsahuje právě agresivní peroxid, ale směs vyvinutou ve Švýcarsku, která by měla být výrazně šetrnější k našim zubům.

K tomu obsahuje gel na bělení výtažky z heřmánku, aloe vera a extrakt z jader granátového jablka, které by měly příznivě působit na dásně, které bývají při bělení zatěžovány.

Co se mi na balení Beconfident líbí? V balení jsou 3 dlahy (ne nejsou ze sádry a nemáte je na zlomené zuby – do nich se nanáší bělící gel, do kterého se pak vkousnou zuby), návod, šetrný bělící gel a ještě k tomu neplatíte poštovné. Ideální prostředek pro domácí bělení zubisek.