nádherné dívčí nožkyVánoce jsou dávno za námi, ale vy pořád ještě cítíte, že byste potřebovali zhubnout? Není nic jednoduššího než nepatrně odlehčit jídelníček a zařadit do denního programu pár cviků. Začít můžete klidně hned!

Určitě vyzkoušejte:

• Doplňte svůj jídelníček o živiny. Účinnější než omezování stravy je se zaměřit na pravidelný přísun všech potravin, které jsou důležité pro správné fungování vašeho organismu. Diety, které jsou zaměřeny pouze jednostranně, mají jen krátký účinek a kila, která jste shodila, se brzy navrátí zpět.

• Na internetu můžete najít spousty výrobků, které vám pomohou se se svými nadbytečnými kily vypořádat. Inspiraci můžete najít na e-shopech v sekci krása nebo fitness.

• Kvantita by měla být nahrazena kvalitou. Jako první a nejdůležitější změnou ve stravování by mělo být omezení smažených potravin, sladkých nápojů, uzenin, tučných sýrů, alkoholu a zahušťování polévek a omáček. Všechny tyto potraviny nahraďte luštěninami, mátovým čajem, neperlivou nebo jemně perlivou pramenitou vodou, králičím a krůtím masem a spoustou zeleniny a ovoce.

• Co nejlépe napomáhá hubnutí a zdravému tělu? Pohyb! Pamatujte, že opravdu každý krok si vaše tělo pamatuje a počítá se. Místo výtahu použijte cestou domů schody nebo zkuste vystoupit o zastávku dřív a domů se projít. K tomuto jednoduchému pohybu je potřeba zapojit i pohyb opravdový. Jedná se o jízdu na kole, běh, tanec, plavání, posilování, jógu, in-line bruslení, atd.

• Zajímavou alternativou ke klasickému sportu, je například cvičící pomůcka Leg Magic. Tato pomůcka se zaměřuje zejména na posílení problematických partií těla, jako jsou stehna, zadek a břicho. Většinu lidí také překvapí, jak je používání této cvičící pomůcky jednoduché. Dokonce k dosažení výsledků, které opravdu uvidíte, stačí cvičit pouhých 15 minut každý den.

Co určitě nedělejte:

• Rozhodně nepočítejte, že úspěchu dosáhnete pomocí zázračných pilulek z lékáren. Jejich efekt je mizivý a málokdy účinkují bez dodržování jistých omezujících pravidel. Lepší je se zaměřit na zdravou a postupnou redukci nadbytečných kilogramů.

• Nikdy se nepouštějte do rychlometody tzv. hladovění. Zbavíte se jen vody a bohužel ztratíte i svaly. Po návratu k původnímu jídelníčku se vaše váha okamžitě vrátí a bohužel bude i o něco vyšší. Klíčovou pomocí při hubnutí a redukcí nadváhy bude bezesporu jídelníček na míru.

• Ani tím, že omezíte odpolední příjem sušenek a chipsů a do jídelníčku přidáte jeden banán a jednu mrkev, žádného zázraku také nedocílíte. Pokud se opravdu chcete pustit do boje s nadbytečnými kilogramy, musíte pro to udělat daleko víc.