Krása a zdraví

Krabičky, krabice, krabicová dieta – jak zhubnout pomocí krabiček?

Poslední rok se hodně mluví o tzv. krabičkové dietě. Znáte ji? Používáte ji? Pokud ano, tak přeskočte následující řádek – krabičková dieta staví na tom, že každý den dostanete tzv. dietní krabičku, v které máte vhodně sestavené kvalitní jídla pro celý den, které mají mít vyváženou nutriční hodnotu. Díky vyváženosti a pestrosti krabiček má tento způsob příjmu potravy příznivý vliv na postavu.

Stravu pro jednotlivé krabičky sestavují nutriční odborníci, kteří na míru vašim potřebám sestaví vhodnou sestavu jídel (vegetariánské/masové, s vyšším/nižším podílem cukrů, tuků, bílkovin atd.).

Snad pro každé město v naší republice existuje speciální společnost, která se věnuje tvorbě a rozvozu krabičkové diety. U této metody hubnutí je totiž dáván veliký důraz na kvalitu a čerstvost jednotlivých surovin (a výsledných jídel), takže je nutné mít dodavatele co nejblíže svému domovu. Například v stověžaté Praze krabičkou dietu kromě ostatních společností zajišťuje krabičková-dietapraha.cz.

Při zajištění dodávek dietních krabiček odpadnou starosti s nakupováním surovin a přípravou jídel – vše zajistí daný dodavatel krabiček. Například krabičková dieta Praha zajišťuje dovoz jídel až do domu za předem stanovenou a domluvenou částku. Každý tak přesně ví, do jaké diety a systému spolupráce vstupuje.

Na internetu existuje množství návodů, jak si sestavit tzv. domácí dietu. I zde je však důležité zmínit, že každý člověk je originálem a tělo každého z nás má jiné požadavky na výživu. Je proto nutné, aby domácí krabičková dieta měla své základy v alespoň základním nutričním rozboru, který by nasměroval každého k tvorbě správně pestré a sestavené domácí diety za pomocí krabiček.

Dalším způsobem, jak shodit nevzhledné špeky a přebytečné tuky je i tzv. dukanova dieta. Jejím základem je myšlenka, že je nutné každé jídlo (které musí být samozřejmě 100 % čerstvé a kvalitní) si pořádně vychutnat a nikam nespěchat. Nebude tak zbytečně zatížen nervový i trávicí trakt a umožní tak plně využít nutričních hodnot každého jídla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..