Krása a zdraví

Je biosolárium šetrnější k naší pokožce?

Chodíte do klasického solária, nebo dáváte raději přednost biosoláriu? Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Pojďme si biosolárium více přiblížit.

O bisoláriu

Biosolária poznáte podle jejich zelené barvy, kterou obsahují jeho zářící světla. Liší se také přítomnost jednotlivých složek UV záření. Je u nich o 25% vyšší výkon UV-A záření. Stejně jako u klasického solária má v přiměřené míře biosolárium pozitivní účinky u lupénky, atopického ekzému a některých dalších kožních problémů. Jde také o vhodnou prevenci osteoporózy a má kladný účinek na psychiku, což je dáno i barvou trubic v biosoláriích. Zelená barva má uklidňující efekt. Posiluje také celkově imunitní systém.

Solárium versus biosolárium

A jaké jsou rozdíly mezi soláriem a biosoláriem? Solárium je více šetrné k pokožce než klasické solárium. To je dáno jeho speciální trubicí. Přibližuje se skutečnému slunečnímu záření. Dejte si však pozor. Jak všichni víme, ani to není zcela bezpečné. I nadměrné opalování v biosoláriu vaší pleti může ublížit. Mnohá biosolária vám dokonce garantují ještě větší šetrnost k pokožce než při opalování na slunci.

Počítejte s tím, že stejně intenzivního opálení jako v klasickém soláriu získáte až po několika návštěvách.

A jak dlouho se opalovat v biosoláriu? Je to podobné jako v klasickém soláriu. Záleží na vašem typu pokožky. Doporučuje se 6 – 12 minut. Doba by neměla překročit 30 minut.

[ad#krasa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..