Ať už  vám je dvanáct nebo dvacet je fajn mít u sebe dobrou výbavu v podobě spodního prádla. Mladším slečnám, které poprsí nemusí mít ještě tak vyvinuté a podprsenku nenosí denně, bude stačit jedna nebo dvě podprsenky. Těm starším, co už je nosí denně doporučuji spíš mít na výběr a v šuplíku takových min. 5 podprsenek.

První nad čím se zamyslet, než někam vyrazíte a co udělat, je určitě změřit si velikost prsou – způsob měření. Stačí mít jen krejčovský metr a změřit si obvod pod prsy a před prsa.

Také se musíte zamyslet nad tím zda zvolíte push up podprsenku, která s hodí spíše pro menší prsa a opticky vám je zvětší, nebo zda dáte přednosti nevyztužené či sportovní podprsence.

A kde vybrat a koupit  vážně kvalitní podprsenky. Najdete je ve skoro každém obchodě s oblečením. Nedoporučuji moc kupovat u Vietnamců, kde podprsenky jsou takové „univerzální“, velikostně špatně označené a za chvíli máte kostici venku. Mě se nejvíce osvědčili krámky značkové přímo určené na spodní prádlo, kde máte doopravdy na výběr ze stovek druhů, tvarů a barev spodního prádla a slečny či paní vám tam vždy ochotně poradí.

Při zkoušení je důležité mít u sebe třeba maminku nebo kamarádku, aby to jak vám sedí – nebo spíše jak na vás vypadá posoudili.

Podprsenka by neměla nikde tlačit, nikde by vám nic nemělo vylézat, měla by tvořit hezký výstřih, neměly by vás tlačit kostice a měla by vám prostě dokonale sednout. Je proto lepší jich vyzkoušet třeba deset.

Co se týče barvy, tak ta záleží čistě na vás. Ale není to zrovna pěkné když máte např. bílé tričko a kouká či prosvítá vám z něj červená podprsenka, proto je lepší si koupit buď neutrální bílou, černou, a pak barvičky dokupovat.

Co se týče ozdob na ní, tak mě se samozřejmě nejvíce líbí krajky – jenže ty se pod nějakým oblečením – zvlášť pod tím přiléhavým dost rýsují a jsou vidět, proto je potřeba zvážit, zda jí koupit.

Autor: Andrea Faltýnková