Každá z nás chce být krásná a s nádherným účesem, který nám bude dělat radost. Toho nedosáhnete jen pečlivým výběrem kvalitní vlasové kosmetiky, ale i následnou péčí o vlásky. Připravili jsme pro vás tento článek ve spolupráci se serverem Clinical.cz, který se zaměřuje na opravu zničených vlasů.

Dnes vám povíme 4 tipy (+ 1 bonusový), které vám pomohou předejít unaveným a poškozeným účesům.

1) Vykašlete se na fénování

Teplo vašim vlasům nijak nesvědčí – po umytí je nechte přirozeně oschnout například v improvizovaném ručníkovém turbanu. Zamezíte tak zbytečnému poškozování vlasových vláken nadměrným teplem.

2) Žehličky nejsou také ideální

To stejné platí i pro další tepelnou „péči“ (zde spíše útok) na vlásky – prstýnky, vlny, perfektně rovné vlasy. Chceme být každá originální a většinou chceme to, co nemáme. Já například miluju krásné vlnité vlasy, jenže příroda mi je nenadělila – ostatní mi naopak závidí mé čistě rovné vlásky. Je to dennodenní boj, ale nevzdávejte ho.

3) Chlorová voda

Za chvíli tu máme léto, takže si jistě užijete nějaké to vodní řádění s přáteli u vody. Přirozená voda nám zdraví moc neničí, ale nedá se to tvrdit o uměle chlorované vodě z bazénů a koupališť. Ta zaručeně unaví jakékoliv vlasy a není moc ochrany. Leda ex-post.

4) Copánky už stejně nefrčí

Další radou je, ať se vykašlete na malé copánky i jednoduché copy. Splétání vlasů sice může vypadat jako pěkná zábava a hlavně ve finále jsou krásnou ozdobou snad každého outfitu, ale… Neskutečně poškozují vlasy. Ty nejsou stavěné na takovou zátěž, takže se lámou. A naprosto zbytečně.

BONUS nakonec

Pokud už však máte vlásky unavené, bez síly a poškozené, není marné sáhnout po některém z regeneračních přípravků, které dokáží vlasy vyživit a obnovit jejich krásu. S klidným svědomím bych vám doporučila Clinical Hair Care, což je vnitřní vlasová výživa s aktivátorem obnovy. Díky němu dostanou vaše vlásky novou sílu a hlavně přestanou vám dělat ostudu.

Jak se vy díváte na péči o vlasy? Je klíčová? Jaké používáte prostředky na vlasy? Poradíme mi nějaký další? Napište mi do komentářů. Vaše Girlie P.