Krása a zdraví

Jak posílit slabé nehty

nehtyMnoho žen má různé problémy s nehty. Některé nehty se lámou, jiné jsou rýhované, odlupující se či jsou poškozené, křehké, suché atd. My si přiblížíme slabé nehty a péči o ně.

Slabé nehty

Povrch slabých nehtů je nerovný a vypadá poničeně a jakoby bez života. Jejich růst je třeba podpořit. Slabé nehty mohou mít různé příčiny. Nejčastěji jde o dispozici k takovým nehtům, ale mohou být rovněž důsledkem nezdravé stravy obsahující hodně cukru a kofeinu. Může také jít o známku oslabených jater. Proto je vhodné vyškrtnou z jídelníčku alkohol, kávu a černý čaj. Naopak svůj jídelníček doplňte o ovoce a zeleninu.

A jak ještě zmírnit projevy slabých nehtů? Příznivé účinky má koupel nehtů v olivovém oleji. Máčejte je v něm každý den po dobu jednoho měsíce. Poté k této proceduře přistupujte 1 – 2 týdně.
Důležité je také používat vhodné krémy. Masírujte jimi kůžičku kolem nehtů. Krémy by měly obsahovat vitamínu E.

Rozhodně byste také měla své nehty šetřit a nepřetěžovat je. Nepoužívejte je k otevírání plechovek atd. Velmi snadno dochází k jejich mechanickému poškození. Také při různých domácích pracích používejte rukavice. Jde především o vytírání, mytí nádobí atd. Saponáty jsou totiž většinou velmi agresivní a vaše nehty poškozují.

Vhodné je omezit používání odlakovače. Používejte ho maximálně jednou až dvakrát do měsíce a volte takový, který neobsahuje aceton.

[ad#krasa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..