Krása a zdraví

Jak pečovat o suchou pleť

roztomilé dívčí pihyKaždý člověk má určitý typ pleti. Ti šťastní mají normální pleť, ale také můžete mít masnou, smíšenou nebo suchou pleť. Na poslední jmenovanou možnost se nyní zaměříme.

Suchá pleť

Suchá pleť má jemné póry a vyznačuje se nízkou elasticitou. Suchá pokožka nejrychleji stárne a poměrně brzy se na ní objevují vrásky. Kromě toho kůže často svědí, praská a na pleti se mohou tvořit nevzhledné šupinky. Někdy dochází také k červenání tohoto tipu kůže.

Péče o suchou pleť

A jak se starat o suchou pleť? Především je nutné nevystavovat ji nežádoucím vlivům. Vyhněte se působení prachu, slunečního záření a žádoucí není ani žádné působí chemických prostředků.

Zaměřte se na úpravu jídelníčku. Jedinci se suchou pletí by měli více konzumovat potraviny bohaté na tuky. Žádoucí jsou především potraviny typu avokádo, olivový olej, citrusové plody atd. Zařaďte do svého jídelníčku také omega 3 mastné kyseliny. Ty se vyskytují v rybách a lněných semínkách. Pro lidi se suchou pletí není vhodná konzumace kávy. Ta pleť ještě více vysušuje. Nutný je také dostatečný přísun tekutin.

A jaké kosmetické přípravky jsou pro suchou pleť nejvhodnější? Pořiďte si hydratační krém. Dopřejte jí také občas masku či nějaké sérum. Na trhu je celá řada přípravků určených přímo pro jedince se suchou
pletí.
[ad#krasa]

Jeden myslel na “Jak pečovat o suchou pleť

  • Důležité je pochopit, proč vlastně suchá pleť vzniká. Možná zjistíte, že žádné náročné pleťové přípravky nepotřebujete, stačí pár fíglů, respektive změn v životě a pleť může být v pořádku.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..