Několik rad a triků jak dosáhnout krásného účesu :)

1) Výživa

Důležité je vlas vyživovat zevnitř, s poničenými konečky a dlouhými vlasy toho už moc nezmůžete, proto se soustřeďte hlavně na to, aby vám rostly zdravé a silné vlasy. To znamená spoustu vitamínů a minerálů, dodržování pitného režimu, vyváženou stravu, hodně ovoce, zeleniny, celozrnné pečivo, ryby, semínka atd., zkrátka zdravý životní styl.

A samozřejmě omezit kofein, alkohol a nikotin. Pomoci mohou také doplňky stravy, hlavně zinek, osobně doporučuji Panthenol tablety nebo Biotin Plus, stojí pár korun a opravdu pomáhá!

2) Zničené konečky

Je důležité chodit pravidelně ke kadeřnici nebo si alespoň vlasy zastřihávat doma (pokud to zvládáte), ale opravdu pravidelně! Konečky se namáhají během česání, mytí, foukání, žehlení kulmování atd., takže se rychle začnou třepit. A když je bez milosti neodstřihnete, třepí se dál a dál a vlas se tím ještě více ničí. Takže radši obětujte pár centimetrů, hezké vlasy za to určitě stojí.

3) Šampon

Správné mytí je základ péče o vlasy. Šamponů je na trhu nepřeberné množství, různé druhy, vůně a značky, každý si může vybrat podle sebe. Co je ale důležité je, aby byl bez silikonů!!

Na internetu snadno najdete, jaké silikony se v šamponech objevují a pak stačí jen kouknout na složení a hned máte jasno. A co vlastně způsobují? Zplihlé mastné vlasy, které rozhodně nevypadjí dobře. Takže silikony jedině v kondicionérech a nikdy ne na pokožku hlavy!

4) Kondicionér

Po důkladném smytí šamponu, což je velmi důležité, aby se vlasy znovu okamžitě nazamastily, nezapomeňte na kondicionér. Vyplatí se udělat si chvilku času, dnešní přípravky působí opravdu jen chvilinku.

Vlasy se vyhladí, jsou lesklé a lépe se rozčesávají. Ale jak už jsem zmínila, kondicionér nesmí nikdy přijít do kontaktu s pokožkou hlavy! Ideální je nanášet ho třeba od půlky vlasů nebo alespoň několik cm od kořínků.

5) Maska na vlasy

Čas od času lze také použít místo kondicionéru masku na vlasy. Osobně doporučuji regenerační masku Gestil Wonder, není moc drahá a hlavně vydrží neuvěřitelně dlouho, protože jí stačí nanést jen trošku a vlasy jsou krásné a hebké. Lze ji použít také jako kondicionér po každém mytí.

6) Rozčesávání

Mokré vlasy jsou velmi náchylné ke zničení, proto je rozčesávejte co nejopatrněji. Můžete si vzít na pomoc různé spreje usnadňující rozčesávání a hlavně hřeben s řídkými zuby!

Nejlepší jsou samozřejmě kartáče s přírodními štětinami, ale jsou docela drahé. Já používám dřevěný hřeben s řídkými zuby za pár korun a jsem spokojená. Rozhodně je to lepší než plastové hřebeny a kartáče.

7) Každodenní péče

Dávejte si pozor na utahování vlasů do culíků a copů, pokud to jde, je lepší mít je rozpuštěné. V zimě se rozhodně neobejdete bez čepice, v létě bez ochranného spreje s UV filtrem.

Snažte se vlasy co nejméně žehlit, kulmovat a foukat, protože je to namáhá a ztrácejí lesk a pevnost. A občas zkuste do konečků vetřít nějaký olejíček a tím je chránit.

Vlasy jsou korunou krásy a krásné vlasy každého zaujmou, proto se o ně vyplatí pečovat. :)

Autorka: Joyce Zýková