Vždy jsem se chtěla odlišovat od ostatních. Nemám ráda stereotyp a rozhodně nerada vypadám jako ostatní holky. Ráda se odlišuju a provokuju. A tím nemyslím pouze oblečení, ale i chování. Můžete si myslet, že se jedná o pouhopouhou „pózu“, ale taková jsem se narodila – jiná než ostatní.

Jenže jak to ještě více zvýraznit tu moji originalitu a netradiční osobnost? Přesně tuhle otázku jsem si pokládala minulý měsíc, když jsem se chtěla vypravit na jednu párty u nás ve městě. Nic mě nenapadlo, tak jsem vyrazila ven se bavit.

Na diskotéce bylo pár známých, ale jinak nuda. Až jsem uviděla krásnou slečnu, kolem které se pořád točili nějací kluci a neustále se jí na něco vyptávali. Nevěděla jsem co je tak na ní zaujalo (kromě její krásy). Přišla jsem na to, až když přišla si na bar objednat pití (já vím, je to divné, když si slečna sama objednává pití, i když je o ní zájem, ale nejspíše je takový nezmar). Stále kousek ode mě a přímo jsem ji viděla do tváře.

A hned jsem pochopila co ty kluky tak zaujalo – měla zvláštní oči. Nemohla jsem v první chvíli pochopit, co na nich bylo netradičního, přestože mě tak zaujaly. Za prvé neměla vůbec výraznou duhovku a hlavně když zrovna nesvítil na diskotéce laser, či klasická světla, tak její oči zářily.

Samozřejmě mně to nedalo a zeptala jsem se jí, co má s očima. Ona mi s úsměvem řekla, že má speciální UV barevné kontaktní čočky, které pod UV světlem září. A pak mi to došlo – stáli jsme u baru, který byl nasvícen modrým UV světlem – jistě ho všichni znáte, pokud chodíte na diskotéky. Věděla jsem, že zvýrazňuje například bílé oblečení, které pak „září“, ale nevěděla jsem, že existují čočky, které využívají stejného efektu.

Po téhle noční akci jsem měla jasno. Koupím si barevné čočky – klidně i obyčejné, přeci jenom jejich UV efekt bych ocenila jen jednou týdně na diskotéce a to je celkem málo. Díky jednomu krátkému večeru a sdílné slečně vím jak se odliším od ostatních ještě více.

Děkuji krásná neznámá.