Krása a zdraví

Infrasauny – příznivé účinky tepla

Počasí nám moc nepřeje, takže letošní léto jsme asi nikdo v České republice neužili. Ale za chvíli tu bude podzim a je nám slibované babí léto. No uvidíme. Každopádně moc tepla jsme si v létě neužili. Tak co si to na podzim, či v zimě vynahradit například infrasaunou? Možná si říkáte, že řešit saunu v srpnu není nejvhodnější. Ale kdy jindy se o nich můžete dozvědět tolik, abyste byli připraveni na nákup sauny na podzim.

Infrasauny jsou typem saun, které využívají pro svůj provoz teplot 40 až 60 stupňů Celsia. Tím zbytečně nezatěžují termoregulační systém našeho těla. Díky optimální teplotě se z těla pomocí potu dostávají škodlivé látky a celkově se zlepšuje prokrvení kůže. Tělo se tak zbavuje škodlivých a karcinogenních látek a těžkých kovů, které by jinak v těle nadělaly pěknou paseku. Nebylo by to sice hned, ale postupem času byste pocítili negativní vliv těchto látek v těle.

Komu rozhodně můžu doporučit infrasaunu? Těm, kteří mají problémy s kůží. Silné prokrvení v důsledku vysokých teplot v saunách je dobrou obranou proti akné či ucpaným pórům. Navštivte několikrát do měsíce saunu a uvidíte ten rozdíl na pleti. Samozřejmě infrasauny nepomáhají jen náctiletým s uhry a ucpanými póry.

Mají příznivý vliv i na suchý ekzém, kopřivku, či lupénku. Vlivem velkých teplot se zlepšuje prokrvení těla a zároveň zvýšením tělesné teploty se usmrcují bakterie a viry, které ohrožují na zdraví. Poměrně velký výčet příznivých účinků infrasaun. Nemyslíte?

Ráda bych zmínila, že sauna je vhodné i pro ty z nás, které mají problémy s tzv. pomerančovou kůží (neboli celulitidou). Proces odstraňování celulitidy je poměrně zdlouhavý. Pomozte mi právě návštěvou infrasauny. Znovu se zde projeví kladný vliv zlepšeného prokrvení kůže. S prokrováním souvisí i další pozitivní vliv – hubnutí.

Netvrdím, že jen navštěvováním sauny zhubnete. Ale rozhodně zlepší účinnost cvičení, či speciálních jídelníčků, které se dodržují kvůli hubnutí.

Ptáte se, kde se dají koupi infrasauny, které tak příznivě účinkují na naše zdraví? Infrasauna se dá jednoduše objednat v internetovém obchodu Marimex.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..