Krása a zdraví

Dokonalé jarní líčení? S přirozeností vždy zabodujete

Nejlepší líčení je takové, u které působí přirozeně. Na první pohled u něj vůbec nepoznáte, že jde o nalíčenou tvář. Tak dokonale vypadá. Přesně tento trend udává tón i pro letošní jaro. Nejdůležitější je zdravá přirozená pleť, tu je třeba v líčení především podtrhnout.

Prostě přirozenost a svěžest je v kurzu. Jak tomu přizpůsobit svůj look?

Minimalismus v současnosti letí

Především je třeba vsadit na kvalitní podklad. Dámy, jestliže vybíráte make-up, zapomeňte na výstřelky. Rozhodně nevolte odstín, který je výrazně tmavší nebo naopak světlejší než vaše pleť. Jinak vznikne na první pohled viditelný rozdíl mezi barvou obličeje a krku a to rozhodně nevypadá dobře. Make-up by měl být maximálně přirozený. Ideální je když bude vypadat tak, jakoby žena ani žádný make-up neměla.

Co dál když je make-up perfektní?

Zbývá učesat obočí a případně mu drobně pomoci linkou, opět tak, aby to nebylo na první pohled viditelné. Za další použijte světlou tužku na oči. Řasenka zpevní řasy, ale ani zde nesmí být žádné tuny nánosu, jen lehce zvýraznit, aby to dobře vypadalo. Nakonec růžovou tvářenkou lehce dobarvit tváře. Z výše uvedeného vyplývá, že v kurzu letošního líčení je především minimalismus.

Nebojte se jednoho výraznějšího prvku

Ovšem není důvod, proč by do minimalistického a perfektně provedeného líčení s důrazem na přirozenost nešlo vnést jeden výraznější prvek, který vizáži dodá šmrnc. Mohou to být třeba výrazněji nalíčené rty, nebo neónové oční stíny či třpytky. Zrovna tak se místo klasické černé tužky dá použít třeba tmavě fialová nebo zelená.

Tváři takové změny dodají na působivosti, nebude vypadat tak obyčejně a ploše. Je ale samozřejmě třeba zvolit tento dominantní prvek tak, aby nezdůrazňoval nedostatky. Například máte-li příliš velké a plné rty, zapomeňte na výraznou rtěnku a raději svůj obličej rozsviťte třeba barevnou oční linkou. Jinak se ale výrazných rtěnek rozhodně letos bát nemusíte.