Krása a zdraví

Cukr, teplo a stres – ideální podmínky pro vznik mykózy

Nedostatečná nebo nadměrná hygiena, nevhodné oblečení, sex, hormonální změny, návštěva bazénu – to vše může být příčinou vaginálního zánětu. Také vlivem oslabeného imunitního systému, stresem i nošením nevhodného oblečení dochází k narušení poševní rovnováhy. Prevence je cesta, jak se nepříjemnému zánětu vyhnout.

Co je příčinou vaginální mykózy?

Častou příčinou ženských zánětů je kvasinka s odborným názvem Candida albicans. Jedná se o mikroorganismus běžně se vyskytující v poševní mikroflóře. Pokud se kvasinky nepřemnoží, jsou pro lidský organismus neškodné, ke vzniku zánětu dochází při jejich přemnožení. „Jednorázový“ zánět s příznaky jako je výtok, svědění a pálení je velice nepříjemný, nicméně je řešitelný. Problém nastává v případě, že se stane chronickým (dlouhodobým).

Jak eliminovat rizikové faktory?

●      Těsné džíny a punčocháče byste měla raději nechat ve skříni a nahradit je sukní nebo volnými kalhotami.

●      Prádlo perte na 90°, budete si jistá, že jste zlikvidovala všechny škodlivé mikroorganismy.

●      Mykóza se může přenášet mezi partnery. Při opakovaném vaginálním zánětu je tedy třeba přeléčit oba partnery.

●      Ze stravovacích prohřešků je nejčastější příčinou zánětu konzumace většího množství cukru. Sladkostí a přeslazených nápojů byste se proto měla raději vyvarovat.

●      Pokud na infekce a mykózy trpíte častěji, dejte přednost sprchování před dlouhou koupelí ve vaně.

Jaká je prevence?

Účinnou cílenou prevencí těchto potíží je udržovat v pochvě stabilní vaginální prostředí – mikroorganismy musí být v rovnováze. Toho lze docílit pomocí vaginálních tablet Feminella Vagi C. Obsahují vitamín C, čímž zajišťují potřebné kyselé vaginální prostředí zabraňující růstu nežádoucích mikroorganismů.

Tento stav napomáhá prodloužení období bez vaginálních potíží, pokud jimi trpíte opakovaně. Feminellu Vagi C je možné používat i v těhotenství, kdy je třeba řešit vaginální infekce opravdu pečlivě. Další užitečné informace naleznete na webu http://www.zenskezanety.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..