Po létě si přivážíme z dovolené řadu zážitků, ale také naše slunění a koupání se projeví na kvalitě našich vlasů. Co všechno na vlasy číhalo v létě? Slunce, chlorovaná nebo slaná voda. Máme pro vás pár tipů na to, jak dostat vlasy zpátky do formy.

Ještě při letním slunění je vhodné používat speciální sluneční řadu, obsahující přísady, které vlasy chrání nejen před slunečním zářením, ale i před vodou. Před sluněním můžete do vlasů vetřít olej, který je před vnějšími vlivy ochrání. Masky, regenerace či návštěva kadeřníka – to je ideální zakončení vaší dovolené a vstup do podzimu.

Příjemná masáž pro krásné vlasy

Jemná masáž hlavy pokožku prokrví, podpoří správnou výživu vlasů a vlasových kořínků a navíc je velmi příjemná. Prsty jemně kroužete po pokožce hlavy, kterou tím jemně prokrvíte. Masáž si můžete zpříjemnit speciálními přípravky, které navíc oživí vaše vlasy a podpoří jejich růst. Vhodná je například kopřivová vlasová voda LUNA, která působí proti padání vlasů, podporuje jejich růst a napomáhá regeneraci vlasů i vlasové pokožky. Vlasovou vodu nanášejte na vlhkou nebo suchou pokožku a zhruba 3 minuty masírujte. Není třeba sahat hluboko do kapsy, vlasové vody od ALPY seženete za necelých 30 Kč.

Zatočte s roztřepenými konečky

Jsou konečky vašich vlasů vysušené? Před mytím do nich vmasírujte kokosový nebo jiný olej, nechte zhruba deset minut působit a následně běžně umyjte. Roztřepené konečky je třeba zastřihnout, pokud jich nacházíte hodně, návštěva kadeřnice je na místě. I malé zkrácení a vytvarování vašemu účesu prospěje.

Pozor na horkou vodu i vzduch

Horko obecně vlasům příliš neprospívá. Vysušuje pokožku, není vhodné ani v případě, že mají vaše vlasy sklon k maštění, protože vysušení vede k vyšší aktivitě mazových žlázek. Pro oplachování šamponu i kondicionéru zvolte příjemně teplou až vlažnou vodu. Při vysoušení vlasů nepoužívejte příliš vysoké teploty, raději sušte o něco málo déle na nižší teplotní stupeň.

Tipy na závěr:

  • Mokré vlasy pročesávejte jen širokým hřebenem.
  • Vodu z vlasů ručníkem pouze jemně „vymačkávejte“, nešetrným zacházením byste je zbytečně poškodili.
  • Se stylingovými přípravky šetřete. Při jejich nadměrném používání hrozí, že požadovaný efekt se může obrátit – vlasy budou bez objemu a bez života.