Krása a zdraví

Chraňte svou pleť proti mrazu

moderní dívčí oblečeníZima je náročným obdobím a zatěžuje nejen celkový imunitní systém člověka, ale také má nepříznivý vliv na pokožku, kterou je třeba před mrazem chránit.

Ochrana pokožky proti mrazu

Proč je vůbec mráz pro pokožku nepříznivý? Je to dáno tím, že mráz zužuje cévy. Pokožka se tak snaží udržet teplo. Po každé, když vejdete ze zimy do tepla, dochází k rychlému rozšiřování těchto cév.
Děje-li se to často, pokožka trpí, rychleji stárne a stává se hrubší a tužší. Na této pokožce se dříve objevují vrásky a další projevy stáří. Netrpí však jen obličej, ale i ruce nelibě nesou změnu teplot. Nebudete-li je pravidelně ošetřovat, budou hrubší a sušší.

Zaměřte se na důkladnou péči pleti v zimním období. Předtím než půjdete ven, namažte pokožku ochranným krémem. Nevolte však krémy s alkoholem. Ty jsou nevhodné. Také byste se měly vyvarovat častým přechodům z tepla do zimy a důležité je dodržovat pitný režim.

Na trhu je mnoho speciálních přípravků určených proti mrazu. Využívejte především hydratačních krémů, které navrátí pleti potřebnou vláhu. Jste-li venku často, jsou na místě krémy s vitamíny a panthenolem.
A jak zamezit práskáním rtů a koutků? Neolizujte si rty a mějte při sobě vždy ochranný balzám s UV filtrem.

Chcete-li si co nejdéle uchovat mladistvý vzhled, nepodceňujte mráz a lépe se starejte o svou pokožku.

[ad#krasa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..