Nejspíše vám nemusím vyprávět, proč je skvělé mít doma kulmu. Stačí pár minut a máte naprosto jinou vizáž. Divily byste se, jak velký rozdíl je mít rovné a krásně kudrnaté vlásky – i s jemnými vlnkami vás kamarádky skoro nepoznají. A teď si představte, že to vše můžete mít dle svého přání – stačí se jen dobře naučit s kulmou. A také… mít tu správnou, která vás nikdy nezradí.

Velikost je vždy důležitá

Při výběru velikosti musíte pamatovat na to, že s širokou hlavicí neuděláte jemné prstýnky jako s úzkou kulmou. Velká má však výhodu v tom, že lehčeji s ní uděláte menší vlny, které byste s uzoučkou kulmou dělaly těžko. Tzv. „free beach“ styl je jednoduchý právě s menší a užší hlavicí. Při výběru také musíte zohlednit, jestli má ostřejší hrany, nebo oblé – to má také vliv na výsledný účes.

Jak na regulaci teploty?

Abyste své vlásky nezničily, musíte umět nastavit správnou teplotu – a věřte, že ne všechny kulmy to umí. To je právě druhý dnešní tip. Vybírejte si především ty modely, které mají jednoduchou regulaci. Při samotném použití se snažte nepřekračovat tyto teploty:

  • jemné vlasy – cca rozsah 170-190 stupňů,
  • silnější vlasy – cca rozsah 220-250 stupňů.

Pokud si nechcete vlasy zničit, tak 300 a více je pro většinu vlásků dost problematickou teplotou, která vláskům může ublížit, takže se jí vyvarujte.

Na materiálu záleží

Zde se rozhodně nevyplácí šetřit – neporadím vám jiný materiál než keramiku (dobré zkušenosti mám třeba s kulmami od značek Moser a Wahl). Keramika má skvělé nepřilnavé vlastnosti, je dlouhodobě stálá v kvalitě a nestárne – ideální materiál pro kulmové hlavice.

Posledním tipem je… kosmetika je klíčová

Tím, že si koupíte kulmu, byste určitě neměly končit v nákupech. Přeci jenom je teplo pro vlásky poměrně intenzivní, takže je potřebujete trochu chránit. Na to jsou ideální speciální přípravky, které vlásky vyživí a ochrání před silnějším teplem. Osobně jsem posledně nakupovala u e-shopu A-vlasy.cz, který má i certifikát Ověřeno zákazníky od Heuréky. Evidentně nejsem sama, kdo s ním je spokojená. Kupovala jsem si model Moser Ceramic Curling Tong Kulma na vlasy s ionizátorem 38mm. Jaké další tipy pro výběr kulmy byste vy doporučily? Případně jaké modely na úpravu svých vlásků máte doma? Pochlubte se v komentářích :)