Na následujících řádcích se dočtete, jaké se dělají nejčastější chyby během diety. Lidé se jich většinou dopouštějí proto, že chtějí rychleji zhubnout, ale Vy se jich už teď jistě nedopustíte a Vaše dieta bude o to účinnější.
• Jedením pouze dia nebo light výrobků žádných převratných výsledků nedocílíte. Kupováním light jogurtů se nic nemění, daleko lepší je koupit si jogurt polotučný, protože na rozdíl od light jogurtu neobsahuje velké množství sacharidů. Ani nahrazení sladkostí dia výrobky není správná volba.

Oba výrobky totiž obsahují stejné množství cukru, jen dia výrobek je určen pro diabetiky. Na rozdíl od tohoto je ale např. light kola slazená látkou zvanou aspartamen, tím pádem je její energetická hodnota nižší než koly normální. Není dobré kupovat hned vše označené nápisem light, ale snažit se především porozumět informacím, které jsou uvedené na obalu výrobku.

• Valná většina lidí se nechává sestavovat svůj dietní jídelníček odborníky. Ale ne zcela vždy je toto řešení správné. Lidé totiž mají dobrý pocit, pokud jídelníček bez prohřešků dodržují, avšak dojde-li k jeho porušení, vyčítají si to a berou to jako určitou prohru. Lepším způsobem je, aby člověk sám pochopil principy týkající se zdravého stravování.

Pokud se naučíte mít ve svém jídelníčku všechny potraviny, které Váš organismus potřebuje, bude zase o malý kousíček Vaše dieta účinnější. Slepé následování uměle vytvořeného jídelníčku nikdy nic nevyřeší. Vy sama musíte poznat, že hrst oříšků je pro Vás lepší než kobliha. Sice je jejich kalorická hodnota skoro stejná, oříšky navíc obsahují vitamíny E a C.

• Pokud si myslíte, že čím méně budete jíst, tím více zhubnete, jste opravdu na omylu. Organismus potřebuje pravidelnou dávku živin, a pokud Vaše tělo bude dostávat málo živin, bude si vaše tělo z každého jídla ukládat tuky ,,na horší časy‘‘. Důležité je jíst 5 krát denně v pravidelných intervalech.

Vaše strava by měla obsahovat mírně zvýšený obsah bílkovin, velké množství zeleniny a snížený přísun tuků. Velkou chybou je, pokud nesnídáte, dopřejte si vydatnou snídani a Vaše hubnutí půjde zase snáze.

[ad#krasa]