Krása a zdraví

2 tipy na krásné vlasy, nehty a obličej bez vrásek

Možná se vám to bude zdát neuvěřitelné, ale všechny tři problémy (špatný stav vlasů, nehtů a vrásky) mají jednoho jmenovatele. A tím je stárnutí lidského těla. Jak stárneme, naše tělo přestane v dostatečném množství produkovat kolagen – pružné pojivo, které jinak zajišťuje flexibilitu naší pokožky, vlasů a nehtů.

Kolagenové peptidy jde sice získávat i zvenčí (například pomocí speciálních krémů a dalších kosmetických přípravků), ale to mnohdy nestačí. Hlavně krémy proti vráskám často sázejí na fakt, že obsahují větší množství vody – ta se při aplikaci krému na pokožku vstřebá do kůže a lehce ji vypne. Když krém přestanete používat (přestanete jí dodávat vodu), tak se vám kůže vrátí do původního stavu s vráskami.

Když víte, že kolagen je nerozpustná bílkovina, která je základem tělesných pojivových tkání – dokonce tvoří až třetinu všech proteinů v tělech savců (via Wikipedie), uvědomíte si, jak její nedostatek (rostoucí se stárnutím těla) je velkým problémem. Kolagenní vlákna se oslabují a vy máte čím dál větší problémy. S tím je potřeba bojovat.

A jak jsme si ukázali na příkladu výše (krémů), dodávání kolagenu do těla pomocí kosmetiky není nejvhodnější. Tudy tedy cesta nevede. Mnohem vhodnější a efektivnější, je získávat potřebný kolagen perorálně.

Kolagen v podobě silných tablet na trh přinesla česká farmaceutická společnost RosenPharma a.s. a nabízí jej jako KOLAGEN FORTE. 1 balení obsahuje 120 tablet – přibližná cena jednoho balení je 400 Kč.

Dávkování je rozděleno na:

intenzivní péči (6 tablet denně v oddělených dávkách),

udržovací péči (2 tablety denně v oddělených dávkách).

Alternativou ke klasickým tabletám je tzv. kosmetický balíček, který obsahuje nejenom tablety Kolagen Forte, ale i tablety kyseliny Hyaluronové a ještě k tomu ampule s koncentrovaným sérem stejné kyseliny. Ampule nejsou určené pro injekční aplikaci – po otevření se obsah ampule (sérum) vtírá do pokožky, aby se zvýšil účinek obou typů tablet.

Sama mám problémy s koleny (zde jsou vazy tvořené především kolageny a dalšími pojivovými látkami) a vlásky taky na tom nejsou zrovna nejlépe – vyzkouším tablety Kolagen a věřím, že se pořádně zmátořím. Doporučuji i vám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..